“ÜÇ’Ü BİR ARADA”YDI

İlçemizde iki hüzünlü olayın dışında Ramazan ayı ve bayramı huzur içinde tamamlandı.
Bayram dolayısıyla arefe günü kabristanlıklar yakınlarını ziyaret edenler tarafından doldurulurken, ilçemizin 33 bin olan nüfusu ; bayram, şenlik, düğün, nişan, sünnet törenleri nedeniyle ikiye katlandı.

Bayramın 1. günü Kaymakamlık Öğretmenevi’nde, belediyeyse yeni belediye binasında bayramlaşma düzenledi. Bayram namazı çıkışı Merkez çarşı camii avlusunda bayramlaşma yapıldı. Ak Parti, CHP ve MHP binasında bayramlaşma gerçekleştirildi. Bayram dolayısıyla ilimiz milletvekillerinden Prof. Naci Bostancı ve Ramis Topal ilçemizi ziyaret etti. 4 gün boyunca ilçemizde 60’a yakın düğün, nişan ve sünnet töreni yapılırken, 8 Ağustos günü Karsavul – Sıtmapınar mezrası 1. pikniği ve Yayladibi 3. Fındıkpınarı yayla şenliği gerçekleştirildi.

9 Ağustos günü 7. Devre köyü etkinliği ve 2. Kumluca köyü etkinliği yapıldı. 10 Ağustos günü Çakırsu 12. Yemişen yayla şenliği, 3. Yaylasaray köyü Yığınlı yayla şenliği, 7. Esençay Şahin yaylası şenliği ve 10-11 Ağustos günleri 11. Destek Mahmarardı yayla şenliği yapıldı. 11 Ağustos günü ise şenlikler 8. Boraboy gölü pikniği, 2. Alpaslan Göz yaylası şenliği ve 6. Uluköy Baraj şenliği ile son buldu.

Yorum Ekle