Amasya İtimat

ÜÇ GÜNLÜK DÜNYADAN GERİYE KALANLAR.

Ahmet Şimşek
Üç Günlük dünyada geriye kalanlar deyince işte önce ilk akla gelen dünya malı gelir. Sonra dünyada pek farkında olmadığımız ebedi aleme giderken yanınıza aldığınız en kuvvetli desteğiniz İmanınız. Allah’a kul olurken tek kuvvetimiz imanımız ve Allah’a kulluğumuz.

Ben şahidim; burada fotoğrafı aşağıda yer alan Arpaderesi köyünden mütevazi yaşamıyla, bir zaman ambarlarından buğday, mısır eksik olmayan Koca çınarlarımızın Allah’ın rızasını kazanmaktan başka hiç bir dertleri yoktu. Güzel adamlardı, özel adamlardı.

 

Onların Cep telefon ve faturaları yoktu. Doğalgaz, elektrik, su faturası, markalı kıyafetler almak gibi bir dertleri yoktu. Zor bir dönemde tabi ki gelecekten kaygıları olsa da, bilirlerdi rızıklar garanti altındaydı. En önemli meseleleri ölünce arkalarında bırakacakları mal, mülk değil; ahirette mizan kurulunca Rabbine sığınmak ve onun mükafatıyla cennete koşmak vardı.
Rabbim tüm güzel insanları imanlı bir şekilde ebedi aleme gitmeyi ve Rabbimize kul olmayı nasip etsin. Amin, amin, amin.
05amasyam-05 Kültür, Haber, Magazin 2023

Yorum Ekle