TÜRKMENDAMI KÖYÜ PİKNİKTE BULUŞTU

 

İstanbul’da bulunan Türkmendamı Köyü Derneği 10. geleneksel dayanışma pikniği düzenledi.

İstanbul’da bulunan Türkmendamı Köyü Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği pikniğe katılım yoğun oldu.

7 Temmuz 2019 Pazar günü Bağcılar Belediyesi’ne ait Kemerburgaz Kirazlı Bent Piknik Alanı’ndaki pikniğe Taşova Dernekler Federasyonu (TAŞDEF) Genel Başkanı Hasan Sevran, Türkmendamı Köyü Dernek Başkanı Ersoy Kahraman, Türkmendamı köyü Muhtarı Osman Canik, Sepetli Köyü Dernek Başkanı Abdurrahman Çınar, Esençay Dernek Başkanı Ahmet Usta, Medya FM sanatçısı Turan Üstün, Kumluca Dernek Başkanı Mehmet Önder ve İstanbul’da yaşayan gurbetçiler katıldı.

Hediye çekilişinin yapıldığı piknikte yerel sanatçı Ferhat Dağlı sahne aldı. Yöresel oyun havaları eşliğinde katılımcılar gün boyu eğlendi.

Gurbette dayanışmayı artırmak için yıl boyu etkinlik yaptıklarını ifade eden Dernek Başkanı Kahraman, “Rızkını peşine düşerek gurbete göç etmek zorunda kalan hemşehrilerimizle dayanışma pikniğinde bir araya geldik. Yılın bir günü de olsa İstanbul’un çeşitli semtlerinde yaşayan köylülerimizle görüşme dayanışma imkanı bulduk. Dernek olarak hemşehrilerimizin mutlu ve acı günlerinde yanında oluyoruz. Bir araya gelerek sıla hasretimizi bir nebze olsun gidermeye çalışıyoruz” dedi.

 

Yorum Ekle