TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İLÇESİ TAŞOVA

Ömer CELEP
Evet iddia ediyoruz Türkiye’mizin en büyük ilçesi Taşova’mızdır. Bununla ne kadar övünsek ne kadar gurur duysak yeridir.
Bir farkla. “Ne kadar gurur duysak” diyebiliriz ama “ne kadar övünsek” deme hakkımız var mıdır yok mudur onu bilemeyiz. Neden mi dersiniz?
Şundan… Öncelikle bizim büyüklüğümüzün gerekçesini belirtelim. Bizi büyük kılan Taşova YİBO hentbol takımı… Türkiye’de süper ligde mücadele veren tek ilçe takımı sanırız Taşova YİBO dur. Düşünebiliyor muyuz? Önümüzdeki sezon da Türkiye, Avrupa ve dünyaca tanınan hentbol takımları Taşova’mızda müsabaka yapacaklar. Bu müsabakaların Taşova’mıza hem maddi hem de itibari manada kazandırdıklarının hesabını yaparsak sanırız milyon liraları bulacaktır. Bu kazanım; Taşova halkının, Taşova esnafının hatta Amasya halkı ve esnafının bütçesine katkı olarak yansıyacaktır.
İlçemizi bu noktaya taşıyan; düşünebiliyor muyuz? Sadece ve sadece bir öğretmen… Öğretmeni küçümsemek adına söylemiyoruz. Çünkü sonuçta biz de acizane bir öğretmeniz. Bu noktaya her türlü güçlük, her türlü entrika ve her türlü aile serzenişi ve aile özverisine dayanan sitem dolu günlere, karşı gelerek taşıyan bir öğretmen…
Sporcularının özel hayatından alın da onların sosyal hayatlarına kadar her şeyi ile bütün bir özveri içinde ilgilenen, onlarla kimi zaman maaşını, kimi zaman babasının ve ailesinin imkanlarını paylaşan bir fedakar öğretmen…
Sevgili Sercan Şenel!…
Seni kalben kutluyor, sana bundan sonraki çalışmalarında başarı dualıyoruz. Ailene, sporcularına ve sana uzak yakın katkıda bulunan herkese ayrı ve özel şükranlarımızı sunuyoruz. Senin ve sporcularının bu üstün başarısını esasında büyük bir coşku ve büyük bir zevkle sizi de onore ederek yaşamak isterdik. Ancak sizi finale yükselten maç dönüşünde arkadaşlarınızın geçirdiği elim bir trafik kazası ve o kazada meydana gelen yaralanmaların verdiği acı nedeniyle sizleri layık olduğunuz ölçüde karşılayıp onore edemedik, bu sevinci maalesef yaşayamadık.
Tek tesellimiz; meydana gelen trafik kazasında büyük ve derin yaralanmalara rağmen kardeşlerimizin can kaybına uğramamış olmalarıdır.
Sevincimizi, o kardeşlerimizin hayatlarını kaybetmemiş olmalarına tebdil kabul ediniz lütfen.
Yaralı kardeşlerimize en kalbi dualarımızla acil şifalar diliyor, şahsınızda tüm sporcularımıza ve emeği geçen her seviyedeki herkese en kalbi şükranlarımızı gönderiyoruz.
Bir hatırlatma yapmamıza izin verin lütfen!
Zirvede kalmak, zirveye çıkmaktan daha büyük emek ve daha büyük maharet ister.
Biz sizde o mahareti görüyoruz. Bundan sonraki yolunuz ve bahtınız açık olsun. Sizi en kalbi duygularla selamlıyor başarınız için duamızı sunuyoruz.
Selamımız ve duamızla…

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.