Türkiye İsrafı Önleme Vakfı,  Girişimci Bayanları Bekliyor

İlçemizde, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı kapsamında, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından 28 Kasım 2019 Perşembe günü mikrokredi kullanan kadınlara belge dağıtım töreni düzenlendi.
Şube yöneticisi Selda Ergin, By Konyar restoranda düzenlenen törende, Mikrokredinin dar gelirli kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmalarına imkan sağlamak teminat ve kefillik istemeden verilen bir sermaye olduğunu söyledi.
Amasya Mikrofinans Şubesi’nde kredi kullanan dar gelirli kadınların aldıkları kredilerle üretim, ticaret, hayvancılık ve tarım gibi işlerle uğraştığını belirten Ergin, “Mikro kredi sistemi girişimcilik ruhunu geliştiren, ev hanımlarının ve kızlarımızın ev ekonomisine katkı sağlayan ve ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını imkân tanımaktır. Ev hanımlarımıza ve kızlarımıza istihdam alanı yaratmak istiyoruz. Bunun için cesaretli hanımlara ihtiyacımız var” dedi
Girişimci kadınlardan 46 yaşındaki Gülten Akı Şenel ise mikrokredi sayesinde ticarete başladığı ve hayallerini gerçekleştirdiğini anlatarak, hayalleri olan bütün kadınların hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini dile getirdi.
Programdan sonra çeşitli iş kollarına yönelik hazırladıkları projelerle Türkiye Grameen Mikrofinans Programı’ndan kredi alan girişimci kadınlara belgeleri verildi.

Yorum Ekle