Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Eyuboğlu ilçemizi Ziyaret Etti.

       Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Bilal Eyuboğlu, 16 Mart 2016 Çarşamba günü   beraberindeki heyet ile  ilçemizde ziyaretlerde bulundu.

Saat 16.40’da ilçemize gelen Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Bilal Eyuboğlu, Kaymakam Kudret Kurnaz ve Belediye Başkan Vekili  Mehmet Duman’ı ziyaret etti. Eyüpoğlu; Kulüplere maddi olarak kendilerinin direkt katkı yapacak durumlarının olmadığını, çünkü devletten aldıkları bütçeyle bu işi yapmaya çalıştıklarını söyledi.
Eyuboğlu,   yaptığı açıklamada ;Erkekler Hentbol Süper Lig’e çok büyük katkılar sağladığından dolayı Amasya Taşova  YİBO Hentbol  takımını ziyaret ettiklerini belirtti.

Göreve geldikleri günden itibaren kulüp yapılarını sağlamlaştırmak ve sayılarını artırmak için çalışmalar yaptıklarını ve bu konuda başarılı olduklarını ifade eden Eyuboğlu, “Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve Bölgesel Liglerimizin kaliteleri arttı. Altyapıyla ilgili yoğun bir çalışmamız var. Altyapıdan gelen gençler kaliteli ve çok yetenekli çocuklar, milli takımlarımızda yer alıyorlar, bunlarda önümüzdeki yıllarda A Milli Takımımızı teşkil edecekler” dedi.

Kulüplere yerel dinamiklerin destek vermesi gerektiği belirten Eyuboğlu ;”Kulüplerimize maddi olarak bizim direkt katkı yapacak durumumuz yok, çünkü biz devletten aldığımız bütçeyle bu işi yapmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar Süper Lig’e değil altyapılara maddi kaynaklar ayırıyoruz. Bunun yanında federasyon olarak sponsorluklar arayışı içerisindeyiz. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı diğer branşlara olduğu gibi hentbola da büyük katkı sağlıyor. Görüşmeler yapıyoruz. Bu rakamları daha da artırıp bu katkıyı daha da yükseltmek için çalışmalar yapıyoruz.”dedi.

FEDERESYON BAŞKANI 050 FEDERESYON BAŞKANI 051 FEDERESYON BAŞKANI 053 FEDERESYON BAŞKANI 060 FEDERESYON BAŞKANI 061 FEDERESYON BAŞKANI 062 FEDERESYON BAŞKANI 063 FEDERESYON BAŞKANI 064 FEDERESYON BAŞKANI 066 FEDERESYON BAŞKANI 068 FEDERESYON BAŞKANI 070 FEDERESYON BAŞKANI 071

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.