Taşova Müftülüğünden 24 saat sürecek 18 Mart Şehitleri Anma Etkinliği

 

Taşova Müftüsü Harun Yılmaz 18 Mart Şehitleri anma günü münasebeti ile Hatmi Şerif Tilaveti ve Şühedanın İzinde Sabah Namazında Huzura Davet programı düzenleneceğini söyledi.

Yılmaz yaptığı açıklamada

“18 Mart Şehitleri Anma günü münasebeti ile Diyanet İşleri Başkanlığımızca yurt genelinde tüm il ve ilçelerimizin merkez camilerinde sabah namazını müteakiben icra edilecek program kapsamında ilçemizde de program yapılacaktır.

İlçemiz merkez çarşı camiinde yapılacak olan “ Hatmi Şerif Tilaveti ve Şühedanın İzinde Sabah Namazında Huzura Davet” programı 17 Mart Perşembe günü sabah namazı ile başlayıp 18 Mart Cuma günü sabah namazını müteakip sona erecektir.

İlçe merkezi ve köylerimizde görevli hocalarımızla dönüşümlü olarak camide kuran okunuşu gerçekleşecek olup 30 cüzün tamamı cemaat huzurunda okunacaktır.

Cemaatimizden isteyenler Ramazan ayında mukabele takip eder gibi tüm cüzleri takip edebilecek; vakti kısıtlı olanlar günün her hangi bir vaktinde programa katılabileceklerdir.

Ülke genelinde okunan 250 bin hatme ilaveten canlı okunan hatmimizle birlikte 250 bin 1 hatmin duası yapılacaktır.

Canlı hatmimizdeki hedef gün boyu camimizde cemaat huzurunda kuran tilaveti gerçekleştirmek, insanlarımızı Kuran ile hemhal etmek, şehitlerimizin siper nöbetini Kuran tilaveti nöbeti ile yad etmektir.

Programa tüm halkımız davetli olup bayanlar için özel yer ayrılmıştır” dedi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.