Turizm Haftası

IMG_1152 IMG_1153 IMG_1154 IMG_1155 IMG_1156 IMG_1157 IMG_1158 IMG_1159 IMG_1160 IMG_1161 IMG_1162

Taşova  ilçesinde, Turizm Haftası kapsamında Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.

Müftülük konferans salonunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda  konuşan İl  Kültür  ve Turizm  Müdürü Ahmet Kaya

“Bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında 41. Turizm haftası kutlanmaktadır.

Bizim Amasya Kültür Turizm il Müdürlüğü olarak  vizyonumuz somut ve somut olmayan  her türlü kültür varlıkları ve değerlerini aslı üzerinden korumak  gelecek nesillere aktarıldığı ulusal ve uluslararası alanda markaları ile ilgi gören bir Turizm şehri olmak.

Misyonumuz kültür varlıkları ve Turizmin potansiyelini değerlendirmek için ihtiyaç duyulan altyapı ve insan kaynaklarını geliştirmek ve çalışmasını yapmak.

Kültür ve Turizm varlıklarının tanınması bu sayede daha çok ziyaretçinin ilimizi ziyaret etmesi için alternatif tanıtım  imkanlarını kullanarak ulusal ve uluslararası alanda tanıtım çalışmaları yaparak Amasya ilini Turizmde markalaştırmaktır” dedi.

Müze Müdür vekili Alper Atmaca ise ilde faaliyet gösteren müze hakkında bilgiler verdi.

Programa Kaymakam Kudret Kurnaz,Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mustafa Kemal Akçan,Belediye Başkanı Bayaram Öztürk,Amasya Halk Sağlı Müdürü Doktor Öner Nergiz,Taşova Devlet Hastanesi Müdürü İsa Akgül,kurum müdürleri,öğrenciler  katıldı.

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.