TTNet WiFi, artık TTNet ADSL Abonelerine ücretsiz!

     TTNet ADSL aboneleri artık, TTNet WiFi’dan servisinden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Bunun için TTNet ADSL abonelerinin TTNet WiFi servis noktalarında, kendi ADSL Hizmet Numarası, ADSL kullanıcı adı ve ADSL şifrelerini girmeleri yeterli olacak. Üstelik WiFi servis noktalarından yapılan internet kullanımında, kotalı ADSL kullanıcılarının kotaları etkilenmeyecek.


    TTNet ADSL aboneleri, TTNet WiFi Kablosuz İnternet hizmetinden 31 Mayıs 2008’e kadar ücretsiz olarak yararlanabilecek.


 


    TTNet WiFi Servisi nedir?


   TTTNet WiFi, TTNet’in, kablosuz, hızlı internet erişimidir. TTNet WiFi ile, havaalanları, oteller, alışveriş merkezleri, konferans merkezleri, marinalar, kafeler, fuar alanları gibi yerlerde, taşınabilir bilgisayarınız (dizüstü bilgisayar, el bilgisayarı-PDA), veya Wi-Fi uyumlu cep telefonunuz* üzerinden internete bağlanabilirsiniz.


    500’ü aşkın TTNet WiFi servis noktasında TTNet WiFi kartı satın alarak ya da kredi kartınızla ödeme yaparak kablosuz özgür internetin keyfini çıkarabilirsiniz.


     * Telefon ve bilgisayarlarınızın wi-fi özelliği olup olmadığını, cihaz satış temsilcinize danışabilirsiniz.


    TTNet WiFi kullanımı için gerekenler,


·            Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da wi-fi özellikli cep telefonu


·         IEEE802.11b/g ve wi-fi uyumlu WLAN kartı (wlan özellikli bilgisayalarda bu karta ihtiyaç duyulmaktadır)


·              Kullanıcı adı ve şifre (Daha önceden satın aldığınız TTNet WiFi kartlarınızın üzerindeki kullanıcı adı ve şifreyi kullanabilir ya da TTNet WiFi sitesi üzerinden kredi kartınızla ödeme yaparak kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz).


    TTNet WiFi kullanımı 


·            TTNet WiFi logosunu göreceğiniz erişim noktalarında, taşınabilir bilgisayarınıza WLAN karınızı takın, veya el bilgisayarı ya da wifi uyumlu cep telefonunuzda wifi bağlantısını aktive edin 


·             Şebeke adını (SSID) ‘TTNet WiFi’ olarak seçin


·             Bilgisayarınızda yüklü olan internet tarayıcınızı (Internet Explorer, Netscape Navigator vb.) açtığınızda karşınıza gelen sayfada (herhangi bir sayfaya girmeye çalıştığınızda otomatik olarak TTNet WiFi web adresine yönlendirileceksiniz) “kullanıcı adı” ve “şifre” girerek internete bağlanın.


   Kullanıcı adı ve şifrenizi nasıl temin edebilirsiniz?


   İki çeşit ödeme yöntemi ile kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz:


·         TTNet WiFi kartı satın alarak: TTNet WiFi kartınızı, Türk Telekom Ofisleri, Türk Telekom bayileri ve TTNet WiFi servis noktalarından alabilirsiniz.


·              Kredi Kartı ile ödeyerek: Kullanıcı adı ve şifrenizi TTNet WiFi servis alanlarındayken web tarayıcınızı açtığınızda karışınıza çıkan TTNet WiFi sayfasından kredi kartınızla ödeme yaparak alabilirsiniz.


TTNet WiFi’te güvenlik


TTNet WiFi şebekesi diğer internet bağlantıları kadar güvenlidir. Kullanılan cihazdan wi-fi sistemine kadar bilgiler şifreli bir şekilde, güvenle taşınır.

Yorum Ekle