Amasya İtimat

TRAFİK DENETİMLERİ ARTIYOR

    İçişleri Bakanı Beşir Atalay 81 İl Valiliğine gönderdiği “Trafik güvenliğinde yeni açılımlar, hedefler ve çözüm projeleri” konulu genelge ile hız, alkol, emniyet kemeri, takoğraf ve araçlarda cep telefonu kullanımı gibi konularda sıkı denetim istedi.


    Denetimlerin Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca uygulanacağı, şehir içi ve dışında denetimlerin sıklıkla yapılacağı, araçlardaki eksiklik ve kurallara uymama durumunda sürücülerin cezayla karşı karşıya kalmaması için eksiklerini gidermesi gerekiyor.

    Bakan Atalay genelde:

    Genelgede genel takip ve koordinasyonundan valilerin sorumlu olduğunu hatırlatan Atalay, illerde bir vali yardımcısının, ilçelerde ise kaymakamların konuyla ilgili görevlendirilmesini istedi. Faaliyetler, sonuçlar ve hedeflere ulaşılıp ulaşılamadığının başta vali ve kaymakamlar tarafından sürekli takibini isteyen Atalay, “Ayrıca denetim faaliyetleri, sonuçları ve performans durumu EGM Polnet ortamında yeni oluşturulan Araç Kontrol ve Sürücü Sorgulama Programı üzerinden bakanlığımızca da izlenip değerlendirelecektir” dedi.

     “Projenin uygulaması, sonuçları ve hedeflere ulaşma durumu, emniyet müdürlerimizin, jandarma komutanlarımızın ve trafik birim amirlerimizin performans değerlendirmelerinde dikkate alınacaktır. Değerlendirme sonucunda başarıları tespit edilen her rütbedeki personelin ödüllendirilmesi sağlanacaktır.

     Bu emrin alınmasından itibaren bütün vali ve kaymakamlarımızın başkanlığında, il emniyet müdürleri, jandarma komutanları ve projenin uygulanmasında görev alacak kurum ve kuruluş yöneticilerinin katılımı ile toplantılar yapılacak ve projenin uygulanmasında yürütülecek faaliyetler belirlenecektir.”

     Yapılan çalışmaların üçer aylık dönemler halinde değerlendirilerek bakanlığa iletilmesini isteyen Atalay, “Uygulama sonuçlarından elde edilen veriler doğrultusunda, gerek duyulan ek tedbir ve faaliyetler bakanlığımız ve valilerimizce ivedilikle hayata geçirilecektir” dedi.

   Özellikle köy yollarındaki denetimlerin bitik olan ilçemiz ekenomisine ne gibi kayıplar getireceği önümüzdeki günlerde kendini gösterecek.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.