Amasya İtimat

TOKSOY DERNEĞİ BİNLERİ İFTAR SOFRASINDA BULUŞTURDU

Taşova Orman Köylüleri  Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma Derneği  (TOKSOYDER) 22 Haziran 2017 Perşembe  günü  Taşova  kent meydanında 1500 kişilik iftar yemeğine yoğun katılım oldu.İftar yemeğine  siyasi temsilciler, bürokrasi ve iş dünyasından  önemli isimler katıldı.

TOKSOYDER’in  2. Düzenlediği iftar yemeğinde  Meydanda  hazırlana  iftar sofralarını  dakikalar önce  7 den 77 ‘ye dernek üyeleri ve  Taşovalılar  doldurdu. Kur-anı  kerim  tilaveti ile başlayan iftar programda  Semazen gösterileri  ilgi ile izlendi.

İftar yemeği; Ramazanın bereketinden faydalanmak  birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek,iftar  sofrasında  toplu halde oruç  açmak isteyen Dernek Başkanı  Kazım Özdemir ve yönetimi  tarafından organize edildi. Geleneksel iftar yemeğine ,Belediye Başkanı Bayram Öztürk , İl Genel Meclis Üyeleri Sezai Cingöz Yusuf Koca, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, CHP ilçe Başkanı Ömer  Özalp, MHP ilçe Başkanı Aslan Berber ,Daire amirleri, STK temsilcileri  Hasan Dikmen, Süleyman Torun ve vatandaşlar katıldı.

İftar programını sunan Osman Duman’ın açılış  konuşmasından  iftar duasına müteakiben  toplu halde  oruçlar açılırdı.TOKSOYDER Başkanı  Kazım Özdemir iftar sofrasına katılan davetlilerin katılımında  duyduğu mutluluğu dile getirerek ;  “ 2.’sini düzenlediğimiz geleneksel iftar yemeğinin birlik,beraberlik ve kardeşlik iftar programına   hepiniz hoş geldiniz. Bu ayın güzelliğinde toplu halde oruçlarımız  açarak yaşıyoruz. Bulunduğumuz  mübarek ay  ve günlerin  değerini bilip iyi karamalıyız.Birlik ,beraberlik  ve kardeşlik  içinde olmamız gurur verici. Mevlam kardeşliğimizi bozmasın ,sizlerle birlikte olmaktan  mutluyum. Dernek olarak gelecek nesiller için yapılacak çok işimiz var. Kültürümüzü gelenek ve göreneklerimi  çocuklarımız aktarmak,  unutturmamak için  çalışıyoruz. Mevlam sizi bizlerden , bizi sizden,bizi birbirimizden  ayırmasın. Ramazan Bayramınızı  şimdiden  tebrike ediyor,hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk , Birlik ve beraberlik önemine dile getirerek bu iftar yemeğinin örnek bir toplum oluşturduğunu, TOKSOYDER burada  birlik ve beraberlik oluşturuyor.

İftar sonrası çay ocaklarında sohbetler geç vakte kadar devam etti.

 

Yorum Ekle