Amasya İtimat

TOKSOY BAŞKANI ÖZDEMİR MESAJ YAYINLADI

TOKSOY DERNEĞİ
Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğ i(TOKSOY DER.)olarak 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramının 109. yıldönümünü kutluyoruz.

Basın bir milletin ortak sesi, gözü ve kulağıdır. Bir milleti aydınlatmada ve uyarmada ihtiyaç duyduğu fikri vermekte başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür. Kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma görevi gören basınımız, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, İlimiz ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da memleketimizin gelişip güzelleşmesi yönünde el ele verip hep birlikte çalışıp yerine getireceğine inancımız tamdır.

Özellikle, 15 Temmuz ve sonrası yaşadığımız süreçte millî irade için, halka vurulmak istenen hain darbeye karşı verdikleri mücadeleden ötürü basın mensuplarımıza teşekkür ederken, Zor şartlarda ve büyük bir özveriyle kamuoyunu hızlı ve etkili bir biçimde bilgilendirmek amacıyla mesai kavramı gözetmeksizin, günün her saatinde fedakarca çalışan tüm basın mensubu kardeşlerimizin; ilçemizde faaliyette bulunan yerel gazete ve ulusal haber ajansı temsilcilerimiz Cesarettin TUZLA, Teyfik ÖZTURK ve Ahmet GÜNAYDIN’ın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz.
Kazim ÖZDEMIR
TOKSOY DERNEĞİ BAŞKANI

Yorum Ekle