Amasya İtimat

Tokat’ta Balkan rüzgarı esti..

19 Kasım 2023 Pazar günü Tokat Anadolu Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu tarafından Cumhuriyet’in ve Mübadelenin 100.yılına özel dayanışma yemeği düzenlenen  etkinlik sonrası  Tokat Balkan Türkleri Derneği tarafından bir Teşekkür Mesajı yayınlandı:

”Tokat Balkan Türkleri Derneği ve Anadolu Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonunun birlikte düzenlediği Cumhuriyet’imizin ve Mübadelenin 100.yılı” etkinliği programında Tokat’ın protokolü, kanaat önderleri, siyasi parti başkanları, dernek üyeleri, kıymetli hanımefendiler, beyefendiler, geleceğimizin teminatı genç kardeşlerimiz, gönül dostlarımız ve basınımızın güzide temsilcileriyle bir araya geldik.
Günün anısına binaen içimizdeki değerlere; Alaaddin Büyükkaya, Şaban Dönmezoğlu ve Ümit Sarıtaşlı Bey’e plaket takdimi yaptık.

Gecemize değerli eşleriyle birlikte iştirak ederek bizleri onurlandıran Sayın Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu Bey’e teşekkür ediyoruz.

Sayın Tokat Ak Parti Milletvekili Cüneyt Aldemir Bey’e, Sayın Tokat Belediye Başkanımız Sn.Eyüp Eroğlu Bey’e, İçimizden biri olan Evlad-ı Fatihan torunu Eski AB Bakan yardımcısı Sn. Alaattin BÜYÜKKAYA Bey’e, Tokat Vali Yardımcımız Sn.Osman Sarı Bey’e ve kıymetli eşlerine, İl Jandarma Komutan Yardımcımız Albay Ali İhsan Kurtulan ve değerli eşlerine, Taşova Eski Belediye Başkanı Özgür Özdemir abimize, Siyasî Partilerimizin İl Başkanlarına, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sn. Havva Sabuncuoğlu Hanım’a, Tokat Eğitim Sendikası İl Başkanı Sn. Hakan Akkaya Bey’e, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli Başkan ve temsilcikerine, tüm misafirlerimize ve basınımızın güzide temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Yoğun programlarından dolayı aramızda olamayan telgraflarıyla varlıklarını hissettiğimiz; Tokat Ak Parti Milletvekili Sn. Yusuf Beyazıt, Tokat Chp Milletvekili Sn. Kadim Durmaz ve Yozgat İyi Parti Milletvekili Sn. Lüftullah Kayalar Bey’e teşekkür ediyoruz.

Çelenk gönderme nezaketinde bulunan dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Programımız için İstanbul’dan gelerek mükemmel sunumuyla gecemize ayrı bir renk katan Evlad-ı Fatihan torunu Şair ve yazar Sn. Kasım Alper Özdemir Bey’e hassaten teşekkür ediyoruz.

Programda Rumeli ve Atatürk’ün sevdiği şarkıları canlı performanslarıyla seslendiren müzisyenlere teşekkür ediyoruz.

İstanbul, İzmir, Ankara, Amasya, Yozgat, Tokat’ımızın tüm ilçelerinden ve ülkemizin dört bir köşesinden gelerek gecemize renk katan Evlad-ı Fatihan torunlarına kucak dolusu teşekkürler.”

 

 

Yorum Ekle