Amasya İtimat

Tokat Uğrak Köyünde İyiliği Paylaştılar.

Bir yıldır yüzlerce köyü ve şehri gezerek çocuklara çeşitli hediyeler vererek onların yüzlerini güldüren İyilik Hareketi Platformu öncüsü, TGRT FM eski programcılarından, şair ve yazar Kasım Alper Özdemir Tokat Merkez Uğrak Köyünde çocuklarla buluştu.

Yerel ve ulusal basına açıklamalarda bulunarak Tokat’ın medeniyetler diyarı olduğunu ifade eden Özdemir, Taşovalıyım ama bizde 1944 evvelinde Tokat’a bağlıydık. O yüzden kendi memleketim olarak görüyoruz bu toprakları ve çok önemsiyoruz.

İstanbul, Şırnak Cizre, Gaziantep, Kahramanmaraş, Sivas, Manisa, Amasya gibi bir çok ilin yanı sıra Makedonya’da ki Türk köylerine kadar uzanan bir gönül seferberliğine imza attıklarını söyleyen; Özdemir amacımız çocuklarımızla bir sevgi köprüsü kurarak onların hayallerini ve geleceğe dair hedeflerini dinlemek, onlara küçükte olsa hediyeler vererek güzel bir kaç saat yaşatabilmektir; dedi.

İyilik Hareketi ekibi ilk ve orta okul çocuklarına test kaynak kitapları, ķırtasiye malzemeleri, dört büyük futbol takımının orjinal kulüp formaları, atkı bere bot ve mont ile oyuncak gibi bir çok hediye dağıtarak sevgiyi paylaşmayı ve farkındalık oluşturmayı amaç ediniyor.

Uğrak Köyü Muhtarı Fatih Çetin ise İyilik Hareketi ve Özdemir’e köy ziyareti ve hediyeleri için teşekkür etti.

Özdemir’e Tokat Balkan Türkleri Derneği Başkanı Yavuz Cemil Erdem’de eşlik ederken köylerimizdeki evlatlarımız bu ülkenin geleceğidir; dedi.

İyilik Hareketi Platformu bu güzel güne vesile olan Kırmızı Beyaz Yayın Grupları YK Başkanı Mehmet Sadıç ve Tokat Çizgi Kitap Cafe sahibi Mehmet Eryılmaz’a da teşekkür etti.

Yorum Ekle