TKV HEYETİ İNCELEMELERDE BULUNDU

Türkiye Kalkınma Vakfı, ilçemiz Taşova’da Taşova Belediyesi, Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği, Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneği ile ilçemiz kırsalının kalkınması için doğru tarım uygulamalarını öğretmek ve yaygınlaştırmak amacı ile ortak bir projede buluşuyorlar.

Proje Birleşmiş Milletlere sunulacak olup, kabulü halinde ilçemiz Taşova’da uygulanılacak . Sebze, Meyve ve arıcılık konularında iyi tarım uygulamalarının projelendirileceği çalışma ziyaretleri 20, 21 ve 22 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Bu kapsamda  önce Taşova Belediyi Başkanı Bayram Öztürk’ü ziyaret ederek başlayan Türkiye Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tuğrul  ve mütevelli heyetinden Rahim Yeni,  Perşembe günü Orman İşletme Müdürü Levent Morkan, Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneği Başkanı Kadir Aydoğan, Kaymakam Ahmet Gökcecik’i,  ziyaret ederek proje ile ilgili bilgilendirmede bulundular. Daha sonra bölgemizin nadide çiçeği Boraboy gölünü ziyaret eden heyet, akşam Konak Kafede Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği yönetim kurulu ve üyeleri ile bir toplantı yaptılar. Cuma günü Dernek Başkanı Yusuf Yücel’in Tekke köyündeki çiftliğinde incelemelerde bulunan TKV Yöneticileri Tuğrul ve Yeni aynı gün Ankara’ya döndüler.

Heyete; Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği Başkanı aynı zamanda Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel ile Gazeteci ve Yerel Eylem Gurubu  Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Günaydın eşlik ettiler.

Yorum Ekle