Amasya İtimat

TERÖRİZM VE GENÇLİK

             TERÖRİZM VE GENÇLİK

          Amasya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü; 11–12.sınıf öğrencilerine Taşova Belediyesi Düğün Salonunda “Terörizm ve Gençlik “ilgili konferans verdi.
          3  Aralık 2010 Cuma günü saat 14.00 de verilen konferansa Terörle  Mücadele şube Müdürü Baş komiser Mustafa Akıncı, Terörizmim kendine nasıl eleman kazandırıyor bunun yollarını açıkladı.
          Yaklaşık 250 öğrenci ve öğretmenin katıldığı konferansta; ”Sizler risk altındasınız sizlere arkadaşlık, akrabalık, hemşerilik, sosyal kültürel faaliyetlerle, dini istismar etme ,etnik değerlerle beyin yıkama yöntemleri ile sizleri tuzağa düşürebilirler” dedi.Daha sonra kısa filim gösterisi yapıldı.
           
            Konferansın ikinci bölümünde 11. sınıflara madde bağımlılığı ile ilgili Şube müdürlüğü’nden Mustafa Üstündağ verdi.
            “Bir kere Birçok Kerenin İlkidir” sözü ile madde bağımlılığı ile ilgili konferansına slayt gösterileri ile  gençlerin ilgisini daha çok çekti. Madde bağımlılığına gençlerin hangi yöntemlerle alıştırıldığını açıklayan Üstündağ, çeşitli film ve slayt gösterileri ile konferans sona erdi .

 

 

                                     CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.