Amasya İtimat

TEKSTİL ÇALIŞANLARI YİNE DOLANDIRILDI.

          TEKSTİL ÇALIŞANLARI YİNE DOLANDIRILDI.

 

           İlçemiz de  açılan   6  tekstilden  birisi de   Eray Tekstil , bir buçuk yıla yakın faaliyet gösterirken ,işlerinin iyi gitmemesi nedeni ile çalışanlarını dolandırdı.

          Büyük umutlarla çalışan Eray Tekstil işçileri bugün Hükümet Konağı önünde eylem yaptı. Eray Tekstilde çalışan bayan işçiler; ”Bizim duygularımızı  sömürerek Tekel Tütün ambarlarını kiralayan Eray Tekstil Yöneticisi Ercan Şahin; Çalışanlar maaşlarını muntazam alacak, işçilerin çocukları için kreş açılacak , bu iş yerinde 400 kişi çalışacak gibi sözleri şaşalı açılış töreninde bizlerin gözüne baka baka söyledi. Bugün ise 3 aydır alamadığımız maaşlarımızı vermeden gidiyordu. Erzincan’a iş yeri açtığını, bizlerin madur olmayacağını söylüyordu. 20 Eylül 2010 günü kalan eşyalarını da kamyonlara yükleyip giderken yetkililere haber verdik ,yetkililer olaya el koydu“ dedi. Yetkililerin el koyduğu olaylı iş yerinin kapılarına kilit vuruldu.

       Bizlere büyük umutlar vererek işe başlayan ve sonu  iyi olamayan  altı tane tekstil işletmecisinden ağzı yanan Taşova  insanın bundan sonra Tekstil  işi için yatırım yapacağım vaatleri ile gelen yatırımcılara sıcak bakılmazsa  haksızlık etmiş olmaz

 

                                            CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.