TEK ADAMLAR, DİKTATÖRLER ve REFERANDUM

Evet……. deyip başlayalım,           

16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği ile ilgili REFERANDUM süreci devam ederken, STK’ların bir kısmı, siyasi partiler, terör örgütleri ve Türkiye nin(sözde dost ve müttefikleri), düşmanları 16 Nisan sürecinin içinde nerede nasıl durduklarını gösterdiler.

Yapılacak Referandumun evet yada hayır kampanyalarını  sürdüren taraflardan Hayırcıların kullandıkları, ”DİKTATÖR ,TEK ADAM” temelinde geliştirdikleri algı operasyonlarıyla referandumun hayır olarak çıkmasını sağlamaya çalışmaları ne kadar ilginçtir.

”TEK ADAM VE DİKTATÖR lük”inanıyorumki bu iki kelimeyi yan yana kullanan Hayırcı cephe(CHP,DHKPC,PKK,HDP vs) bizim yakın tarihimiz ve yakın Dünya  tarihine bakmalıdırlar. Kimlerin  nasıl tek adam yada diktatör olduğunu görürler.

Hele Türkiye de tek adam diktatörlüğünü sürekli gündemde tutan sözde dost ve müttefikimiz batılı emperyal güçlerin yakın tarihlerindeki yaşadıkları HiTLER nazizmini, MUSOLONİ,PİNOŞE  FRANKO’nun faşist diktatörlüklerini ne çabuk unuttular.

Ayrıca, Marksist Lenininst ideolojinin çerçevesini, temel niteliklerini ve amacının ifadesi PROLETARYA DİKTATÖRLÜĞÜ nün hayata geçirilmesinin ilk adımı, 1917 Ekim devrimiyle Rusya da atıldı.. Kurulan SSCB liği bünyesine  silah zoruyla köleleştirilen, Asya ve Doğu Avrupa uluslarına yapılan baskılar, asimilasyon politikaları, halkların vatanlarından sürülmesi(Kırım, Ahıska Türkleri), aydınların susturulup sürgüne gönderilmeleri idamları ve hapsedilmeleri SSCB’nin başındaki tek ve dikdatör adamları LENİN ve STALİN tarafından PROLETERYA DİKTATÖRLÜĞÜ nün kurulması  adına  yapılmadı mı. MARKSist, LENİNİST ve Stalinist politikaları ülkelerinde acımasızca halklara karşı uygulayan Enver HocaÇavuşesku, Tito, Jivkov, Honeker, Mao ZedungPolpot vs. tek adam ve diktatör sayılmıyorlar mı..

Yakın zamanda ölen 40 yıl kübayı tek adam olarak yöneten ,ölmeden öncede yerine kardeşi Raul Kastro yu  atayan Küba  lideri Fidel KASTRO ya  ne demeli. Efsane mi, diktatörmü?

Kızıl elmaları ”proleterya diktatörlüğü” olanların demokrasi,özgürlük,adalet, eşitlik ve insan haklarından bahsetmelerinin inandırıcılığı yoktur.Sormak lazım.

Evet, bizim yerli solcularımız  tek amaçları Proleterya diktatörlüğü kurmak olan bu tek, adamlara diktatör diyebiliyor mu.

Yukarıda adlarını zikrettiğimiz insanların  yönetim  şekilleri,uygulamaları, tek adamlıkları, diktatörlüklerinin ifadesini bulduğu kelime nedir sizce. Diktatör desek yanlış söylemiş olmayız sanıyorum.

Evet, Dünya  siyaset literatüründe söz konusu bu tek adamlar DİKTATÖR kelimesi  tanımlarında kendilerinin niteliksel tariflerini bulurlar. Yukarıda adları sayılı elleri kanlı diktatörleri  (tek adamları) bi tarafa koyacaksınız onlara diktatör diyemeyeceksiniz..

Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tek adam ve diktatör olduğunu söyleyeceksiniz. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın nitel özellikleri ve yönetim tarzı onların hangisiyle örtüşüyor. Hangisine benziyor.

Evet,Bir şeyin  hatırlanmasının yararlı olacağını sanıyorum. ŞEVKET SÜREYYE AYDEMİR’i, bu adam kim mi diyorsunuz, eski tüfek kemalistler, solcular tanırlar onu.

Kendi yaşamını ve o dönemin  siyasi ve yönetim uygulamalarını  anlattığı SUYU ARAYAN ADAM ve Mustafa KEMAL ve İSMET İNÖNÜ’yü anlattığı ”TEK ADAM” kitaplarında o dönemin tek parti ve tek adamların uygulamalarını anlatmıştır. Hem de objektif şekilde. Onun için malum çevreler onu sevmez.

Evet,

Siz, önce Ülkemizin yaşadığı TEK PARTİ  dönemini Sevket Süreyya Aydemir ve başkalarından okuyun, tek adamlık ve diktatörlük nasılmış öğrenin ,sonra tek adamlık ve diktatörlükle Cumhurbaşkanını itham edin.

Yakın tarihimizin  analizini doğru  yapmadan yeni ve doğru  sentezlere ulaşamazsınız.

Evet.. TEK adam; tarihe bakarsanız  tek adamların  yalnız olmadıklarını,etrafında  farklı işlevleri olan  kadroların diktatörlüğün meşrulaştırılması için RESMİ İDEOLOJİlere uygun paradigmalar geliştirdikleri  görülür.

Evet,Referanduma hayır diyecek CHP nin Kemalizm, PKK, HDP ve DHKPC nin Marksizm FETÖCÜ’lerin(ihanet ve batı uşaklığı) sözde dini referanslı mehdilik temelindeki inanç  değer ve beklentileri gibi ideolojik saplantıları vardır.

Evet, Diktatörleri, tek adam ve diktatör yapan resmi ideolojilerin  ilkelerinin  sosyal yaşama hakim  kılma çabasıdır..

Bakın dünya tarihine hatırı sayılır diktatörlerin hepsinin üzerinde doğup yeşerdiği  ve büyüdüğü resmi ideolojileri vardır.

Evet Tek adamlık ve diktatörlükle suçlanan Cumhurbaşkanın resmi ideolojisi var mıdır, varsa nedir bilen var mı?

Evet vardır diyelim, millet de ne olduğunu biliyor.

Peki, milletin bildiği nedir derseniz,

Milletimizin, kendi yaşadığı ve inandığı değerler.

Evet,

Cumhurbaşkanının resmi ideolojisi milletin inandığı değerleridir.

Evet… Görülen odur ki, Tek adam ve diktatörlük çamurunu atanlar bilsinler ki gaflet içindedirler.

Gafletleri Türkiye  düşmanlarıyla ortak dil kullanmaları.Aynı değirmene su taşımaları, Hayır değirmenine.

Bilmiyorlar ki, o değirmenin çarkı bozuk.16 Nisan da o çark darma duman edilecek, hemde halkımızın EVET oylarıyla.

Evet… Derler ya tarih tekerrür ediyor. Ediyor da; millet eski millet değil. 150 yıllık uyku sersemliğini üstünden attı. Onun içindir ki,

Milletimiz 15 Temmuz da eski millet olmadığını gösterdi.

Bundan böylede gösterecektir.

Yorum Ekle