Amasya İtimat

Taşova’ya Farklı Bir Kitaphane Açıldı..

İyilik Hareketi gönüllülerinin girişimiyle Güvendik Köyü doğumlu Merhum yönetici Necati Kanbolat adına İstanbul’da yaşayan eşi Naciz Kanbolat ve evlatlarının büyük desteğiyle Taşova MYO güzel bir eğitim eserine kavuştu.

Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu’na İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllülerinin projesi ile Meslekyüksekokulu içerisine öğrenciler ve ilçe lise öğrencilerine de açık olan kitap okuması ve ders çalışmaları için için bir kitaphane açıldı.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir; eğitime dair projelerimizin içerisinde en önemlilerinden olan bu güzel yeri baştan sona dizayn ettik. Boyasından tasarımına, kitaplıklarından, kitaplarına ve oturma gurubuna ve çizilen resimlere kadar bir çok kardeşimizin emeği var..

Kendi hayallerimizi burada var aslında..

Nazım Hikmet’ten Necip Fazıl Kısakürek’e kadar şiir dolu kitaplara,   Furgan Uyar’ın duvarlara yaptığı  resimlerde Cem Karaca’dan, Barış Manço’ya, Naim Süleymanoğlu’ndan Neşet Ertaş’a kadar bir güzellik olsundu isteğimiz.

Bir vefa kitaplığı kuruldu desem yeridir.

Emeği geçen herkese, başta Meslekyüksekokulu Müdürümüz ve ekibine, özellikle merhum eşi Necati Kanbolat adına bu esere büyük emek veren Naciz Kanbolat büyüğümüze çok teşekkür ediyorum; dedi.

Taşova Yüksel Akın Meslekyüksekokulu Müdürü Doç.Dr Murat Kurt ise; İyilik Hareketi gönüllüleri bir yıldır öğrencilerimize maddi manevi her daim destek oldular. Bu güzel eser için de ayrıca teşekkür ediyorum; dedi.

Kitaphane açılışını İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir, Taşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr Murat Kurt, İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Denetleme Kurulu Başkanı ve gazeteci Ahmet Günaydın ve Aydemir Arabacı yaptılar..

Özdemir etkinliğe katılan öğrencilerle sohbet edip kitap hediye etti..

Bizde Merhum Necati Kanbolat’ı rahmetle anıyor eşi Naciz Kanbolat’a bu güzel eser için ilçemiz adına teşekkür ediyoruz..

Necati Kanbolat İyilik Kitaphanesi hayırlı uğurlu olsun inşallah..

Yorum Ekle