TAŞOVA’YA AÇIK CEZAEVİ AÇILIYOR.

         

   

        İlçemize  Adalet Bakanlığı tarafından 400-1000 kişilik açık cezaevi için incelemelerde bulunmak üzere heyet geldi.

         2 Mayıs 2013  Perşembe günü  yapılacak Açık Cezaevinin yeri için Adalet Bakanlığı temsilcileri ve Amasya Üniversitesi teknik heyeti ilçemize geldi.Belediye Başkanı Özgür Özdemir ,Malmüdürü Bahri İlhan ile birlikte Tekel Ambarları ve Boğadamı mevkiinde  incelemeler yaptı.Gerekli inceleme raporları ile evrakları  tamamlayan heyet  Adalet Bakanlığına teslim etmek üzere ilçemizden ayrıldı.

         Belediye Başkanı Özgür Özdemir  yaptığı açıklamasında:“Açık Ceza evinin açılması için Ankara’da bir dizi çalışmalarda bulunduk. Sürdürülen çalışmalar neticesinde Adalet Bakanlığı’da ilgili  daire başkanlığına  talebimizi ilettik. Bugün  incelemelerini yapmak üzere Amasya Cezaevi Müdürü  İbrahim Karaca ve Amasya Üniversitesi teknik  elamanları yapılacak olan cezaevi yerini incelemeye geldi.Tekel ambarlarını Malmüdürlüğü ve belediyeye ait yerlerin  tahsisi ile   bölge cezaevi tipi büyüklüğünde ve kapasitesinde olacaktır.İlçe kapasitesinde bir cezaevi değildir. 400- 1000 kişilik bir cezaevi kurulabilmesi için de gerekli çalışmalar başlatılarak evraklar bakanlığımıza teslim edilecektir.Eleştirilerin aksine bu bir yatırım olup ilçeye hareketlilik getirmesi anlamına gelecektir. Bu açıdan kesinlikle ilçeye açılacak olan cezaevi gerek ekonomik yönden, gerek nüfus yönünden gerekse de ilçeye getireceği hareketlilik yönünden baktığımızda her şekliyle artı bir harekettir. Nüfus yetersizliği nedeniyle ekonomik açıdan moral bozukluğunun had safhada olduğu ilçemizde, ekonomik hareketlilik kazandıracak  olan bu yatırım bizim için bir fırsattır” dedi.

     .

       İlçemiz yatırımlar açısından en  mağdur olan ilçelerin başında geliyor.  En fazla göç veren ilçemizdir.Eğer müdahale edilmez ise kendi kendine tarihe karışmak üzeredir. Nüfus kaybı bu  ilçeyi tamamen bitirme aşamasına getirmiş olup, ilçeye yapılacak olan  cezaevi yeni bir çekim merkezi oluşturabilir. Bu da ilçedeki nüfusun artışı anlamına gelecektir.

        Yapılacak olan yeni bacasız fabrikanın temelinin atılmasını ilçe halkı olarak  sabırsızlıkla bekliyoruz,Başta Milletvekillerimiz olmak üzere tüm yetkilileri bu projeye sahip çıkılmasını bekliyoruz.

DSCF7560 DSCF7561 DSCF7563 DSCF7565 DSCF7568 DSCF7569 DSCF7570 DSCF7571 DSCF7572 DSCF7573 DSCF7574

Yorum Ekle