Amasya İtimat

TAŞOVA’NIN EN BÜYÜK KÖY FIRINI OLACAK…

2018 yılı Ağustos ayında kurulan ve son derece güzel faaliyetlere imza atan Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin başarılı Kurucu Başkanı ve halen başkanlığını sürdüren  Naci Özkan, köy kadınlarının fırın isteğini yerinde görerek geçtiğimiz yıl Kasım ayında bir kampanya başlatmıştı.

Son derece geniş yapılan bölgemizin en büyük köy fırını ile ilgili Dernek Başkanı Naci Özkan bir açıklama yaptı:

”Saygıdeğer Hemşehrilerimiz köyümüz kadınlarının bizden talep ettiği Köy Fırını yapımına başlanmıştır. Hava şartlarının el vermesi halinde kısa sürede yapımı bitirilecektir.
Bilgilerinize sunarız’,

Öte yandan Dernek, Kırkharman köyü camii İmam lojmanı onarımı ile ilgili de yeni bir kampanya başlatarak Derneğin sosyal medya hesabında bir DUYURU paylaştı

”Köyümüzde bulunan imam evinin Tadilat yapılma gereği hasıl olmuştur…
Camiiye atanan görevli imamlar maalesef evin mevcut haliyle köyümüze gelmemektedir.
Bu sebeple, Tamiratı için muhtarın gayretiyle köylümüzden bir miktar para toplansa da yeterli gelmemiştir. Köyümüzdeki bu ihtiyaca yönelik ve Sosyal alanımızın içine inşaa edeceğimiz WC’ler için Siz değerli hemşehrilerimizin yardımına ihtiyacımız vardır. Türkiye’de Kültür alanında örnek olmayı sürdüren bir Köy için bu yardımlar çok önemli. Yarım kalan bu işlerin bitirilmesiyle birlikte yeni bir takım işler yapacağız. Taşovamızın incisi Borabay Gölü ne kadar önemliyse bu çalışmaları yapmak Kırkharman Köyünde yapmak bir o kadar önemlidir. Çünkü Taşova’nın köyleri ile birlikte gelişmesi gerekiyor. Yakında Taşovamıza Organize Sanayininde gelmesiyle ilçemizin dahada büyüyüp gelişeceği elzemdir.
Bu vesileyle Yardım etmek isteyenler, yardımlarını Derneğimizin hesabına yapmalarını önemle rica ederiz…
Ayrıca üyelerimizin 2023 yılı aidatlarını ödemelerini ve köyümüzde yapılacak işler için üye olmayan vatandaşlarımız da Bağış yapmaları önem arz etmektedir.
İlgi ve alakalarınız için teşekkür ederiz.
Kırkharman Köyü
Kültür ve Dayanışma Derneği”

 

 

Yorum Ekle