TAŞOVALI HANIMLAR CİZRE’YE  EV KUMANYASI GÖNDERDİ.

İlçede  Kaymakamlık ve Belediye  organizesi ile hanımlar, 300 kişilik ev  yemeklerinden oluşan kumanyayı Cizre’de operasyonlara katılan  polis ve askere gönderdi.

Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüyle sürdürdüğü mücadeleye, Taşova’lı hanımlar, evlerinde yaptıkları pasta ve böreklerle destek verdi. Hanımlar evlerinde hazırladıkları pasta, börek, kek, yaparak dolma, helva  gibi ev yiyeceklerden oluşan  yaklaşık 300 kişilik yiyecek kumanyalarını Cizre’deki askeri birliğe teslim edilmek üzere Taşova PTT kargosuna teslim etti.

12 Şubat 2016 günü Taşovalı hanımlar, Güneydoğuda terör örgütü ile mücadele eden güvenlik güçlerinin unutulmadığını, Nene Hatunlar gibi sevgimizi katarak hazırladığımız bu yiyecekler ile onları her daim hatırımızda tuttuklarını, onlarla beraber olduklarını dile getirdiler. Koliler Öğretmenevi yemekhanesinde hazırlandı.

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz; “Güneydoğuda bu vatanı bölmeye çalışan terör örgütü ile mücadele eden askerimizi unutmadığımızı, onları her daim hatırımızda tuttuğumuzu, onlarla beraber olduğumuzu bir nebze hatırlatabilmek için sembolik bir organizasyon yaptık. Umarım oradakilere evlerini ve annelerinin mutfak lezzetlerini bir nebzede olsa hatırlatacak bir organizasyon, Asker  ve polislerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum. Bu terör belasından milletimizi vatanımızı tez zamanda kurtarsın, diyorum. Duam, temennim, dileğim budur. O hainlerin, o kalleşlerin kurşunlarından milletimizin duaları ile kurtuluyorlar. Asker ve polislerimize selam, sevgilerimiz, gönderiyorum.” dedi.

İlçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk; “Taşova Kaymakamlığı ve Belediyemiz  olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen ve terörle mücadele eden asker ve polislerimize manevi destek olsun diye böyle bir kumanya hazırladı hanım kardeşlerimiz. Hanım kardeşlerimizin yaptığı bu ürünleri kendilerine gönderiyoruz. Cenab-ı Allah (cc) orada düşmana karşı mücadele eden asker ve polis kardeşlerimize güç kuvvet versin. Bizler de tıpkı Cumhuriyet devrinde Nene Hatunların yaptığı gibi 7 düvele karşı mücadele eden halka bayanların evlerde yaptığı el emekleri  ile destek veriyoruz. Bugün de bizler ve hanım kardeşlerimizin elleri  ile hazırladığı kumanyaları sembolik olarak göstermiş ve göndermiş oluyoruz.” dedi.

Hazırlanan kumanya kolileri, Kaymakam Kudret Kurnaz ve Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ün nezaretinde PTT’ye teslim edildi.

DSC00011

DSC00014

DSC00013

DSC00012

DSC00016

DSC00017

DSC00018

DSC00021

DSC00020

DSC00019

DSC00022

DSC00024

Yorum Ekle