TAŞOVA’DA YAZ FUTBOL KURSU AÇILIYOR

TAŞOVA’DA YAZ FUTBOL KURSU AÇILIYOR


Taşova  Gençlik Hizmetleri ve Spor ve İlçe Müdürlüğü tarafından Haziran-Temmuz 2012  ayları içerisinde Yaz Futbol Kursu açılıyor. Müracaatların 1 Mayıs-1 Haziran 2012 tarihine kadar Gençlik Hizmetleri ve  Spor  İlçe Müdürlüğü’ne bizzat yapılması gerekiyor. Kursa katılmak isteyenler gerekli bilgiyi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün 312 22 84 numaralı telefonundan alabileceklerini belirten Taşova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Dayıbaş;


“Kursların açılmasını en çok aileler destekliyor. Uzmanlar da ailelerle aynı görüşü paylaşıyorlar. Spor deyince yeni neslin aklına ilk futbol geliyor. Gerçekte futbol çocuklar için hem uygun hem de önemli faydalar sağlayabilen bir spor dalıdır. Çocuğunuzu futboldan uzaklaştırmaya çalışmak yerine, bu isteğini teşvik edin. Her yaştan ve kabiliyet düzeyi farklı çocukların katılabileceği bir spor dalı olarak futbol çeşitli yararlar sağlayabilir.


Futbol maçı sırasında çocuklar sürekli saha içerisinde koşarlar. Araştırmalar bu egzersizin fiziksel ve psikolojik pek çok faydası olduğunu göstermiştir. Düzenli olarak futbol oynayan çocuklar yaşam biçimlerine düzenli egzersiz yapma alışkanlığını katarlar. Ayrıca fiziksel egzersiz obeziteye karşı da en etkili önleme yöntemidir.


Bu nedenle futbol özellikle üstün atletik yeteneklere sahip olmayan ancak takım sporlarına katılmaktan zevk alan çocuklar için oldukça uygun bir spor dalıdır.” dedi.


Yorum Ekle