Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

Taşova’da Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

İlçemizde taşımalı servis şoförlerine eğitim verildi.

Öğretmenevinde yapılan toplantıda taşımalı servis şoförlerine trafikte uymaları gereken kurallar anlatıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Şube Müdürü Salih Zeki Gültekin, İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı üstçavuş Muharrem Keskin, trafik polis memuru Cengiz Öztürk, okul müdürleri ve servis şoförleri katıldı.

Servis şoförlerinin sorumlulukları çok, tutum ve davranışlarına dikkat etmeleri gerekir diyen Milli Eğitim Müdürü Tümer öğrencilerimizin okullarına daha güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak hem de servis şoförlerimizi bilgilendirmek amacıyla bu semineri düzenledik. Seminerde şoförlerimize uymaları gereken kurallar hakkında açıklamalarda bulunup araçlarında bulunması gereken donanımlar hakkında bilgiler aktardık. Şoförlerimizin de sorunlarını dinledik, fikir alışverişinde bulunduk. Servis şoförlerimiz kurallara uyacak. Mevzuatlar çerçevesinde gerekli tedbirler alınacak ve taviz vermeden uygulanacak” dedi.

İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı üstçavuş Muharrem Keskin “Servis şoförleri mutlaka ve mutlaka trafik kurallarına uymaları gerekiyor. Servislerin arkasında okul taşıtı yazması ve dur lambasının olmasının zorunlu olduğunu, ruhsatta geçen yolcu sayısından fazla yolcu almamaları hususunda şoförlere uyarılarda bulundu.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haber18 YAŞINDAKİ GENÇ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Sonraki haberBİLAL KAVAK VEFAT ETTİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581