Amasya İtimat

Taşova’da Sandık Başkanlarına ve Memurlarına Eğitim Verildi

Taşova İlçe Seçim Kurulunca, referandumda görev alacak sandık başkanı ve memurlara eğitim verildi.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerinde konuşan İlçe Seçim Hakimi Birkan Yıldızhan “16 Nisanda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değişikliği referandumunda görev yapacak tüm görevlilere kolaylıklar diliyorum.

Siz sandık başkanı olarak sizlere yapılan uyarılara ve kitapçıkta belirtilen hususlara riayet edin, kesinlikle kapalı oy kullanma kabinine kurallar dışında oy kullanacak kişiden başka ikinci bir kişiyi kesinlikle almayın.Çünkü bunun hukuki ve cezai yükümlülüğü söz konusu.

Oy kullanmaya gelecek olan vatandaşların evraklarını inceleyip imzasını aldıktan sonra oy verme kabinine alarak oy verme işlemini gerçekleştirin.

Kimliksiz oy kullandırmayın. YSK tarafından hazırlanan ve sizlere dağıttığımız kitapçık ve CD’lerde gerekli olan açıklamalar mevcut .

Referandum günü görevli memurların sandık başına zamanında gelmeleri ve referandum bitim saatine kadar özverili bir şekilde görev yapmalarının önemli olduğu ve herhangi bir sıkıntı halinde ilçe seçim kurulu ile irtibata geçilmesini söyledi.

Amacımız huzur içerisinde bir olumsuzluk olmadan bu referandum sürecini bitirmektir.” dedi.

İlçe Seçim Müdürü Mustafa Tekeş sandık başkanlarına ve memurlarına slayt sunumu eşliğinde eğitim verdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.