Amasya İtimat

Taşova’da OKA 2019 Yılı Mali Destek Programı Tanıtımı Yapıldı

 

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2019 Yılı Mali Destek Programları ile ilgili olarak Taşova’da bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Müftülük salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında OKA Hukuk Müşaviri Av. Seda Dönmez tarafından yapılan sunumda

 

OKA tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde ilan edilen toplam 34.000.000 TL kaynak öngörülen;  “21.000.000 TL hibe destekli Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı, 7.000.000 TL hibe destekli Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı, 6.000.000 TL  hibe destekli Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” ile ilgili Amasya, Çorum, Samsun, Tokat illerinde düzenlenen toplam 538 kişinin katıldığı il toplantılarının ardından potansiyel başvuru sahiplerini bilgilendirmek amacıyla ilçe toplantıları düzenleniyor.

, toplantılarda katılımcılara Mali Destek Programları hakkında ayrıntılı bilgiler verilerek, katılımcıların soruları yanıtlanmaktadır. Kamuoyuna açık olarak gerçekleştirilen toplantılarda sorulan sorular ve cevapların OKA internet sitesi www.oka.org.tr’de Sıkça Sorulan Sorular başlığı altında yayımlanacağını söyledi..

Soru cevap bölümü ile sona eren toplantıya Kaymakam Talha Altuntaş,Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan ve kurum temsilcileri katıldı.

 

Yorum Ekle