” Nasıl Bir Gençlik” Konulu Konferans düzenlendi

İlçemizde Taşova  Gençlik Hareketi tarafından “Nasıl Bir Gençlik” konulu konferans edildi.

19 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 19.00’da Belediye düğün salonunda başlayan etkinliğe Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Koca, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik Hareketi Başkanı Ufuk Aktaş açış konuşmasında;

“Kıymetli kardeşlerim, değerli büyüklerim, biz kendimize, çevremize ve rabbimize karşı sorumluyuz. Yeryüzü bize mescit kılındı dolayısıyla yeryüzü bize emanettir onu korumak dinimizin bir gereğidir. Bizim mücadelemiz iyinin, doğrunun, güzelin, adaletin ve nihayetinde Hakk’ın hakim olması içindir.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa S.A.V alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamberdi, O yaratanın kendisine habibim diye seslendiği efendilerin efendisiydi, O hayatını gençlere adamıştı, o rahmet peygamberi olarak gençlere sonsuz sevgi, şefkat ve hoşgörü ile muamele ediyordu. O’nun yanındaki gençlik İmanlı, Mücahit, Ahlak ve Fazilet sahibi, Hakk’ı haykırmaktan korkmayan cesur bir gençlik idi.

Bugün Allah’a hamt olsun O’nu ve O’nun yanında bulunan gençleri kendisine örnek alan imanlı ve şuurlu gençliğimiz çığ gibi büyümekte.

Rabbim bizleri bu genç kardeşlerimiz ile birlikte yol yürüyenlerden eylesin ”dedi.

Program ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun  “Nasıl Bir Gençlik” konulu konferansı ile sona erdi.

IMG_3497

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.