EĞİTİME HAYIRSEVER BURSALI’NIN KATKISI

Önceki belediye başkanlarımızdan merhum Süleyman Bursalı’nın oğlu   İşadamı Fuat Bursalı‘nın eğitime olan önemli katkıları devam ediyor.

 

Hayırsever İşadamı Fuat Bursalı’nın  katkıları ile 2012 yılında temeli atılan 4 katlı 15 derslikli okulda öğrenciler ve öğretmenler yeni ve modern bir binada eğitim öğretim görmenin rahatlığını yaşıyorlar.

Taşova’mızın evladı Fuat Bursalı, eğitim öğretime çok önem veren birisi olduğu  halkımız tarafından biliniyor ve takdir ediliyor. Arkadaşı ve aile dostu İl Genel  Meclisi üyesi Gönül Hayati Özkan’ın da girişimleri ile eğitim, öğretime katkılarının devam edeceğini sevinçle öğrendik.  İlçemizden  üniversitede okuyan öğrencilere  verdiği burslarla da bilinen eğitim sevdalısı   Bursalı, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  çevresinde uygun görülen bir yerde  Yüksek sağlık meslek okulu binası veya öğrenci yurt binası yapmak için altyapı çalışmalarının başlamasını istiyor.

Taşova’mızdan hiç kopmayan  eğitim sevdalısı hayırsever İşadamı Fuat  Bursalı’nın yaptıracağı okula veya yurda annesinin ismi verilecek.

Kendisine, gösterdiği  bu duyarlılıktan dolayı Taşova halkı  olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.