Amasya İtimat

Taşova’da kan bağışı kampanyası düzenlendi

 

Türk Kızılay’ı Samsun Kan Merkezi ile Taşova Şube Başkanlığınca 26-27 Mayıs 2016 günleri kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Özgür Özdemir, Merkez Çarşı Camisi önüne gelen kan bağışı otobüsünde iki gün boyunca kan bağışlarının alındığını söyledi.

Kan vermenin sosyal bir sorumluluk olduğunu ve Kan bağışı, yaşam için yapılan bir armağandır diyen  Özdemir.

“Kan bağışı hem toplumsal birlikteliğimizi sağlamakta hem de sağlığımız açısından önemli bir faaliyettir. Kan bağışı yapmak, kısa bir zaman alır ancak karşılığında bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Her yıl binlerce vatandaşımız ya bir kaza ya da bir hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan vermek sosyal bir sorumluluktur. Ayrıca kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Sağlıklı herkesin kan bağışında bulunması bir gereklilik, bir zorunluluk diye düşünüyoruz, çünkü verilecek kan bir hayat kurtaracaktır”

Kan bağışının toplumsal ve kişisel açıdan örnek bir davranıştır.

Vücuttaki kan hiçbir zaman değişmez. Sürekli aynı kanı kullanırız. Eğer kan bağışında bulunmamız halinde vücut yeni kan üretir ve bu vücut için çok yararlıdır.

Kan bağışını sağlıklı her insan yapmalıdır. Çünkü kana ihtiyacı olan insanlar, bu bağışlarla hayatlarını kurtarabilirler. Kan bağışı hem insanlık görevi hem de toplumumuzdaki dayanışmanın bir örneğidir” dedi.

Taşova Şubesi olarak kan bağışı kampanyalarını sürdürdüklerini anlatan Özdemir, kan bağışında bulunan Taşova halkına teşekkür etti.

IMG_7490 IMG_7491 IMG_7492 IMG_7495 IMG_7496 IMG_7497 IMG_7498 IMG_7499 IMG_7500

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.