Amasya İtimat

VENEDİK’E HOŞGELDİNİZ

Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce 5 Mart 2016 günü Haspınar İnşaat’a ihale edilen Atatürk Bulvarı asfaltlama yapım işi 5 Mayıs 2016 günü bitirilmesi gerekirken işin fiziki olarak % 40’ı ancak bitirilebildi.

1050 metrelik asfalt çalışması 12 gündür durduruldu. İçme suyu borularının değiştirilmesi gerekçesi ile durdurulan çalışmalar vatandaşları çileden çıkardı. Son günlerdeki aşırı yağışlar nedeni ile Atatürk Bulvarında Venedikvari görüntüler ortaya çıkarken, Recep Erkan isimli duyarlı vatandaşımız; ”Bu insanlar ne kadar duyarsız. Günlerdir bu sıkıntıyı çekiyorlar, kimsenin gıkı çıkmıyor.” dedi.

Karayolları 7. Bölgenin, 2 aylık sürede bitmesi gereken işin 25 gün süre aşımına girmesi (Fen noktasında iş yapılamayacak günler) olmamasına rağmen  ihale bedelinin onbinde altı oranında ceza uygulamasını yapıp, yapmayacağı ilçe halkı tarafından merak ediliyor.

Konunun, ilimiz milletvekili Mustafa Tuncer tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinde soru önergesi olarak gündeme taşınacağı öğrenildi.

 

 

bulvar 001 bulvar 003 bulvar 004 bulvar 005

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.