Amasya İtimat

Taşova’da İsrail Protesto Edildi

Taşova da sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar tarafından İsrail’in Mescid-i Aksa’ya karşı tutumu protesto ederek basın açıklamasında bulundular.

Bir gurup vatandaş, 21 Temmuz 2017 günü Merkez Çarşı camiinde kılınan Cuma namazı çıkışı Atatürk anıtı önünde toplandılar.

İsrail Kudüs’ü başkent ilan ederek, Mescid-i Aksa’yı da yıkarak koca bir insanlık tarihini yok etmek istiyor diyen grup adına basın açıklamasını okuyan Ufuk Aktaş “Kutsal mescidimizi postalları ile kirleten, mescidin içerisinde birçok tahribat yapan, ezanımızı yasaklayan, ibadetlerimize dilediği şekilde müdahale etme hakkını kendinde bulan zulüm devleti İsrail, tüm bu yaptıkları ile İslam dünyasına meydan okuyor, uluslararası hiçbir antlaşmaya bağlı kalmayacağını haykırıyor. Bu olayı bahane ederek Mescid-i Aksa’nın yapısını değiştirmeyi, sonunda Kudüs’ü başkent ilan ederek, Mescid-i Aksa’yı da yıkarak koca bir insanlık tarihini yok etmek istiyor.

Siyonist İsrail bu şekilde küstahça davranma cesaretini Batı’nın doğrudan ve dolaylı desteğinden almaktadır. Batı, Siyonistleri kendi ülkelerinden çıkararak İslam dünyasının göbeğine bir hançer gibi yerleştirmiş, İsrail’i İslam dünyası üzerindeki emellerini gerçekleştirmenin bir parçası olarak görmektedir. Bu yüzden Batılı ve Doğulu emperyalistlerin en temel insani hakların ihlali dahil İsrail’e bir yaptırım yapmasını beklemek boşunadır”dedi.

Basın açıklaması sonrası grup yapılan toplu duadan sonra İsrail aleyhine sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Yorum Ekle