Taşova’da İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

 

Taşova ilçesinde İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Süleyman Bursalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi konferans salonunda yapılan programda konuşan okul müdürü Fatih Ocak

“İnsan hakları insanlığın var oluşu ile başlayan bir mücadele içermektedir. İyi ve güzel, kötü ile çirkin hak ile batılın mücadelesidir.

Demokrasi kavramı halkın medeniyeti tarafından ortaya atılmış kendi içerisinde güzelleştirilmiş ama kendi dışındaki insanlığa uygulatılmamış. Oysa insan hakları hazreti peygamberimizin yaşayışı ile ortaya koyduğu uyguladığı ve insanlar arasında eşitliğin uygulandığı bir yaşam tarzıdır.

Batı medeniyetinin temelinde insan sevgisinin olmadığını görüyoruz. Çözünürlük düzeyinin az olduğu en son 15 Temmuz olayları ile görüldü. Kavramlar kitaplar üzerinde yazılı metinlerdir.Esas olan yaşanmışlıktır.Biz bu yaşanmışlığı hep beraber gördük.Batı medeniyetinin sadece kavram kargaşası içerisinde olduğunu hafızamıza yerleştirdik”dedi.

Program günün anlamını anlatan şiirlerin okunması, sunumların yapılması ve insan hakları hakkında ilçe halkı ile yapılan röportajların gösterimi ve yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

Programa AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı,Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan,Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,Müftü Harun Yılmaz,Emniyet Müdür vekili Yılmaz Polat,Sağlık Grup Başkanı Dr.Yeliz Üstün kurum ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.