Taşova’da İlköğretim haftası kutlandı

Taşova ilçemizde ilköğretim haftası düzenlenen törenlerle kutlandı.

 Atatürk anıtı önündeki törenin ardından Cumhuriyet İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Kaymakam Kudret Kurnaz’ı İlköğretim haftası dolayısı ile makamında ziyaret etti.

Şehit Adem Sezgin Yatılı Bölge Okulunda devam eden  programa; Kaymakam Kudret Kurnaz,  Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Askerlik Şube Başkanı Üstteğmen Murat Semiz, Jandarma Komutanı Teğmen Ömer Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılına yaklaşık 400 öğretmen ve 4 bin 500 öğrencimizle başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü  Tümer; “Yaz dönemi boyunca bütün okullarımızda yeni eğitim öğretime sorunsuz bir şekilde başlamak için hazırlık yaparak okullarımızı hazır hale getirdik. Geçtiğimiz yıl bizim açımızdan başarılı bir oldu. Geçen yıl 8. Sınıftan 438 öğrencimiz liselere yerleştirme sınavına girdiler ve 48 öğrencimiz fen liselerine,12 öğrenci sosyal bilimler lisesi,109 öğrencimiz Anadolu lisesi,179 öğrencimiz ise meslek liseleri ve diğer okullara yerleştiler. Bu yıl liselerde yerleşme sınavları sonucu en başarılı yılımızı görmüş olduk.Ülke genelinde 620 pilot okulda uygulaya başlayacak 5. Sınıflarımızda yabancı dil ağırlıklı uygulamaya ilçemizden bu yıl Cumhuriyet, Atatürk, İmam hatip, Çaydibi ve Belevi ortaokullarımızda uygulanacak ve bu okullarımızda 15 saat yabancı dil eğitimi verilecek. Okullarımızda son yıllarda birçok teknolojik yenilikler oldu.Ancak eğitim öğretimin  en önemli unsuru insan kaynağıdır.Bütün bu yeniliklerin yanında biz kendimizi geliştiremez ayak uyduramazsak bu yapılan yeniliklerin pek bir önemi kalmıyor. Bizler sorumluluk ve omuzlarımızda ki ağırlığın farkındayız. İnşallah hep beraber  bu işin öznesi olan bizler  işimizi sevgi ile,sevda ile yapmamız gerekir ancak böyle başarılı olabiliriz” dedi.

Program halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve sekizinci sınıfların birinci sınıf öğrencilerine çiçek vermesi ile sona erdi

Yorum Ekle