Amasya İtimat

Taşova’da İlçe Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Taşova’da İlçe Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Taşova’da Kaymakam Kudret Kurnaz başkanlığında ilçe güvenlik toplantısı yapıldı.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ömer Altun, Emniyet Amiri Yılmaz Bolat, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,Müftü Harun Yılmaz, muhtarlar, stk temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

Yaklaşan Kurban bayramı öncesi vatandaşlarımızın daha huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmeleri için tüm kurumlarımızla gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Kaymakam Kurnaz

“Yapılan araştırmalara göre ülkemizde meydana gelen trafik kazaların yüzde 98 sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Aldığımız karar gereği ilçemiz ve ilçemizden transit geçiş yapan sürücüleri ve yolcuları korumak adına yapılan uygulamalarda gereken ne ise yapılacak.

Tüm ülkemizde olduğu gibi bizde trafik denetimlerini D100 karayolunda bayram öncesi bayram sonrası çok sıkı uygulayacağız. Her yıl maalesef ciddi boyutlarda trafik kazaları oluyor, inşallah bu sene olmaz. İnşallah hep birlikte bayram gibi bayram geçiririz” dedi.

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan kurban kesim yerleri,Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer Okul Güvenliği, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Teğmen Ömer Altun ve Emniyet Amiri Yılmaz Bolat trafik ve asayiş,Müftü Harun Yılmaz Kurban Kesimi ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin kurban derisi toplanması hakkında açıklamalarda bulundular.

Yorum Ekle