Taşova’da Demokrasi  Zaferİ , Milli Birlik  ve Bütünlük Yürüyüşü Düzenlendi

Taşova ilçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çerçevesinde “Demokrasi  Zaferi , Milli Birlik  ve Bütünlük Yürüyüşü” düzenlendi.

Kaymakamlık binası önünde toplanan vatandaşlar, davul zurna eşliğinde 100 metrelik dev Türk bayrağı açarak Atatürk Bulvarı’ndan yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sonrası Atatürk anıtı önünde saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasından sonra grup adına Gençlik Merkezi lideri Yasin Küçükdoğan yaptığı basın açıklamasında

“Yüzyıllar içinde etle tırnak gibi kaynaşmış olan milletimizin dünyaya takdim ettiği bu kararlı tutum her takdirin üzerindedir.

Bu hain darbe ve işgal gecesinde Anadolu insanı melekleri imrandiren bir kıyam ile sabaha kadar canla başla mücadele ederken dünyanın tüm mazlum milletlerin yüreği bu necip millet ile atmış göz yaşı ile yorulmuş dualar vatanın her bir mabatinden yükselen selalar mazlum milletimizi sarılıp sarmalamıştır.

15 Temmuz destanı yazan şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize şifalar diliyoruz.15 Temmuz destanının yıldönümünde vatanımıza milletimiz devletimize dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerinı unutmadığımızı ve  unutmayacağımızı  tüm dünyaya haykırıyoruz”dedi.

Programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri,  siyasi parti temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Ekle