TAŞOVA’DA ÇELTİK HASADI BAŞLADI

Taşova’da Çeltik Hasadı Başladı

İlçemize bağlı Mülkbükü köyü Muhtarı Mustafa Özcan 2014 yılı çeltik hasadına başladıklarını söyledi.

Özcan “Bu yıl üç bin 500 dönüm çeltik ektik ve dönüm başına bin kilo pirinç elde ederek rekor seviyeye ulaştık. Havaların sıcak gitmesi neticesinde üretim yüksek olmuştur buda bizi memnun etmiştir. Ürettiğimiz çeltikleri Taşova ve Çorum’da bulunan pirinç fabrikalarına satıyoruz burada işlendikten sonra vatandaşın sofrasına geliyor.

Köy muhtarı Özcan yazın ayağı çamur olmayan köylünün kışın parası olmaz diyerek köylülerimizin yetiştirdiği ürünlerinin bol ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Çeltik üreticisi Mustafa Şahin “Bu seneki üretimimizden çok iyi verim aldık. Ancak fiyat konusunda endişelerimiz var. Çeltik üretimi masraflı ve maliyeti yüksek bir iş, bu yüzden fiyatlar düşük olduğunda üretim sezonunda yaptığımız borçlarımızı ödeyemiyoruz. Bu nedenle fiyatların bizi kurtaracak seviyede yüksek olmasını istiyoruz.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKAYMAKAM ENGİN UYSAL İLÇEMİZDEN AYRILDI
Sonraki haberZAFER UYSAL İZMİR GÖZTEPE’DE
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05tsv@gmail.com

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.