Taşova’da Cehaletin Canına Okuyoruz Projesi

 

Taşova Kaymakamlığı tarafından başlatılan  Cehaletin Canına Okuyoruz projesi kapsamında ilçede bulunan okullara, resmi kurumlara ve kahvehanelere 27 bin 500  kitap dağıtımı yapıldı.

             Kaymakam Engin Uysal kitap dağıtım töreninde yaptığı açıklamada “Kurumlarımızın bununla beraber okullarımızın ve kahvehanelerimiz dahil kitabın girmesi kitabın hayatımıza tesir etmesi ve ayrıca kitap okuma saatinin belli bir düzene oturması ile kitap korkusu aşılmış oluyor. Bizim bu ilçede asli amacımız her ailenin her akşam en az yarım saat kitap okuma saati yapması ve kitap denen mefhuma zihinlerin gönüllerin  alışması çocukların o korkuyu aşması ve o çocukları yetiştiren anne ile babanındı kitabı eline alması

  Bu proje kapsamında çeşitli kaynaklardan hemşerimiz Star Gazetesi Genel Satiş Koordinatorü Sayın Ömer Kuru’nun desteği ve satın alma ile elde ettiğimiz 27 bin 500 kitabımızı kütüphanesi olmayan okullarımıza  kurumlarımıza ve kahvehanelere  kendi talepleri ölçüsünde dağıtımını yaptık. Bu  projeyi uygulamaya geçirmek  sahadaki insanlarla öğretmenlerimizin, kurum müdürlerimizin ,öğrencilerimizin ve en başta idarecilerimizin vazifesi.

           İnşallah bunu anne ve babalara da aksettirebilirsek onlarda sahip çıkarsa bu ilçede kitap okunur kitap evlere girer hayatımıza akseder.

             Bu projesi daha cazip hale getirmek için her okulumuzda kitap okuma kulüpleri kuralım  ve bu sayede  çocukluktan başlayarak   kitap okuma sayısı daha da artar ayrıca  proje kapsamında düzenlenecek çeşitli yarışmalar neticesinde  45 öğrencimizi  Çanakkale  gezisine göndereceğiz” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.