Taşova’da Afetlere Hazırlık Eğitim Semineri Verildi

 

Taşova ilçesinde İstanbul İtfaiyesi Yangın Güvenlik Eğitmeni Muhammet Canlı tarafından Afetlere Hazırlık Eğitim Semineri verildi.

 

Müftülük konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine kamu kurum personelinin katıldığı eğitim semineri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Canlı

 

“ Taşova Kaymakamlığı tarafından düzenlenen eğitim seminerinde ilçede yeni kullanılmaya başlanacak olan Doğalgaz ve ayrıca bölgenin deprem bölgesinde olması nedeniyle deprem anında nelerin yapılması veya yapılmaması konularını anlattık.

LPG ve Doğalgazın içeriği kullanım sırasında nelere dikkat edilmesi yanlış kullanım sonrasında oluşabilecek olumsuzlukları anlattık.

 

Doğalgaz kaçağı olduğu zaman mutlaka bir keskin bir sarımsak kokusu yayacağı ve bu durumda kesinlikle elektrik düğmesi açıksa kapanmaması kapalı ise açılmaması gerektiği bu yerin mutlaka havalandırılması gerektiği belirtildi.

Ayrıca Taşova ilesi Kuzey Anadolu fay hattında yer aldığı ve 1939 ile 1940 yıllarında büyük depremlerin olduğu yine yaşanabileceği deprem öncesi, sırasında ve deprem sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı”dedi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.