Taşova’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anıldı

Taşova’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yılı düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

İlk tören İlçe Meydanında Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenginin  sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile program sona erdi.
İkinci program şehit aileleri onuruna verilen yemek ile devam etti.

Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde düzenlenen 3.program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Uzman Çavuş Murat Tuğ;
“Bugün Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin, Şehitler  Gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı güç dengelerinin tamamen değiştiği yüce Türk Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakârlıkların doruk noktasına ulaştığı azmin mücadelesi olmuştur ”dedi.

Program Şiirlerin okunması, Çanakkale Destanı adlı oratoryonun sunulması, tiyatro gösterisi ve slayt gösterisi ile sona erdi.

Programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Garnizon Komutanı Üsteğmen Özgün Deniz Gezici, Başsavcı Murat Mor, kurum amirleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.