TAŞOVA YİBO’DAN MUHTEŞEM FEN SOKAĞI

 

TAŞOVA YİBO’DAN MUHTEŞEM FEN SOKAĞI


Taşova Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Fen ve Teknoloji öğretmeni Hikmet A. KILAVUZ’un önderliğinde, Okul Müdürü Ahmet AKÇE’nin desteğiyle ve öğrencilerden Arzu ÜNLÜ, Derya TAŞOVA, Semra TAŞOVA, Serdoğan SIVACI, Şafak DİNÇ ile İsmail Can DİNÇ’in yardımlarıyla yapılan “FEN SOKAĞI” büyük beğeni topladı. Yaklaşık 14 metre kare renkli baskı halindeki Bilim-Fen-Teknoloji grafik, şekil, tablo ve resimlerinin foreks üzerine yapıştırılması ile yapılan çalışma günde 2-3 saat çalışma ile 15 günde tamamlandı.


Konu ile ilgili açıklama yapan Fen ve Teknoloji öğretmeni Hikmet A.KILAVUZ “Bu çalışma ile Fen ve Teknoloji dersi konularının birçoğunu özet bilgi halinde duvarda kalıcı hale getirdik, böylelikle hem eğitsel hem de görsel özellikleri olan fen sokağını okulumuza kazandırmış olduk.”


Bu çalışmanın ilçemizde ve ilimizde bir ilk olduğuna dikkat çeken Hikmet A. KILAVUZ, “Öğrenciler teneffüslerde ve ders saati dışında Fen Sokağımızdan faydalanıyorlar. Fen sokağımız öğrencilerimiz tarafından da oldukça ilgi ve beğeni topladı. Bu projemizde destek ve yardımlarını esirgemeyen başta Okul Müdürümüz Ahmet AKÇE olmak üzere, öğrencilerime ve Onur KILAVUZ’a teşekkürlerimi borç bilirim.”


Okulda sadece sınıfların değil okulun tüm alanlarının eğitim ve öğretime yardımcı ve uygun hale getirilmesinin gerekliliğine inandığını belirten Hikmet A. KILAVUZ “Sokağımız bu amaç doğrultusunda güzel bir başlangıç oldu. Amacımız okulumuzdaki eğitim-öğretim’i destekleyen bölümlerimizi arttırmak.” olduğunu belirtti.


Haber&Resim: Onur Kılavuz

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.