TAŞOVA YİBO

Ömer CELEP

Yerel seçimler arafesinde herkes ya da her aday Taşova’nın ilerlemesinden, Taşova’ya hizmet etmekten bahseder. Şimdi bakarsanız, bütün partilerin adayları ve aday adayları Taşova’mızı geleceğe hazırlıyor ve gelecek nesillerin daha güzel bir Taşova’da yaşamasını vaat ediyor.
Taşova her seçim döneminde bu vaatleri hep dinliyor ama ne hikmetse adayların vaat ettikleri noktaya bir türlü gelemiyor. Bu anlayışla, geleceğe de benzemiyor.
Neyse bırakalım bu konuları. Başka bir yazı çerçevesinde değerlendirelim de, konumuza dönelim.
Taşova’mızda bir takım kurulmuş. YİBO hentbol takımı. Bu takımımız Taşova’mızı Türkiye’nin her yerinde temsil ediyor, en baş yerlerde konu oluyor, en çetin rakipleri dize getiriyor. Hemen her fırsatta (kendi alanında) Taşova’mızın itibarını artırıyor, bizi bu ortamlarda onore ediyor.
Öncelikle bu takımı kuran, bu takımı yaşatan ve bu takımı bu çapta motive eden genç öğretmenimiz sevgili Sercan Şenel’i en kalbi duygu, enderin sevgi ve en mu’tena muhabbetle selamlayıp, en temiz duyguyla alnından öpmek gerek.
Bize göre bu genç öğretmenimiz, hemen her fırsatta iki-üç dönem belediye başkanlığı yapmakla övünüp dördüncü dönem aday olmayı düşünenlerden daha çok hizmet etmiştir Taşova’mıza. Bu genç öğretmenimiz; ilçemizin tanıtımıyla ilgili parayla yapamayacağımız müthiş bir reklam yapmıştır, yapmaktadır.
Bu sevgili kardeşimizi hem can ü gönülden kutluyor, hem de ilgili ve yetkililer tarafından ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz
Hep söylüyoruz ya, “marifet iltifata tabidir”. Öyleyse bu kardeşimizin marifetlerini göstermesi kendisine iltifat edilmesiyle orantılıdır.
İnanıyoruz ki bu sevgili öğretmenimize destek olunduğu takdirde, kendisi daha başarılı ve daha etkin faaliyetlere girişecek ve başaracaktır.
İşin bir farklı boyutu daha vardır ki; belki ilçemizden de bu spora ilgi duyanlar olacak ve ilerde bu alanda etkin olarak hem kendisini ve hem de ilçemizin tanıtımı konusunda faydalı hizmetler yapacaktır.
Bu vesile ile sevgili öğretmenimizi, öğretmenimizin yetişmesinde emeği geçen ailesini ve hemen her yerde alın terlerini incileştiren sevgili oyuncularımız en samimi duygularımızla tebrik ediyor, daha üstün başarılara ulaşmasını dualıyoruz.

Yorum Ekle