Taşova ŞPAY METEM’in Adı Değişti

TAŞOVA ŞPAYMETEM’İN ADI DEĞİŞTİ

İlçemizin ortaöğretim düzeyinde beş okulundan birisi olan ve TÜBİTAK Projeleriyle gündemdeki yerini koruyan Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin adı Teknik Anadolu Lisesi kimliğine bürünerek Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur. Böylece ilçemizde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi türünde ikinci okulumuz olmuş oldu.

Bildiğimiz üzere, Taşova Sağlık Meslek Lisesi, 2013-2014 yılından itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmiştir.

Konuyla ilgili Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Uysal,

“Bilindiği üzere okulumuzun adı Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi idi. Kısa adı METEM olarak biliniyordu.

Bakanlık tarafından yapılan güncelleme ile okulumuzun yeni adı; Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur.” dedi.

Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarihçesi:

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 28.08.1994 gün ve 6387 sayılı onayına dayalı olarak 1994-1995 Eğitim Öğretim yılı başında Elektrik, Giyim ve Muhasebe bölümleri ile Eğitim Öğretime başlamıştır. Okul, ilk mezunlarını 1996-1997 Eğitim Öğretim yılında vermiştir. 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında Elektronik bölümü açılmıştır. 2000-2001 Eğitim Öğretim yılında öğrenci müracaat etmediğinden Giyim Bölümü kapanmıştır. 2003 yılında Çok Programlı Lise ile Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü birleşerek Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü olmuştur. 2002-2003 Eğitim Öğretim yılında Bilgisayar Bölümü açılmıştır. 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında Çocuk Gelişimi bölümü açılmıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında da Ahşap Teknolojileri alanı açılmıştır. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Çocuk Gelişimi alanı, alan birleştirmeden dolayı okul bünyesinden ayrılmıştır.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberÜNLÜ AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ
Sonraki haberŞÜKRAN ABLAYI KAYBETTİK
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581