Taşova Şehitlerini Andı

Almanya’da ikamet eden, TRT çalışanı hemşehrimiz Hacı Bekir Özarslan’ın organize ettiği ve Taşova Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığının destekleri ile ilçemizde Şehitleri anma programı düzenlendi.

6 Nisan 2018 Cuma günü saat 20.00’de Spor salonunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasından sonra Hafız İsmail Coşar tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa şehit yakınları, gaziler, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda ilçemizde bu güne kadar şehit olanların slayt sunumu esnasında duygusal anlar yaşandı. Şiirlerin okunması ve Mevlidhan ve Hafız İsmail Coşar ile Tasavvuf musikisi sanatçısı ve Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Fatih Koca tarafından ilahi ve kasideler okumasından sonra ilçe müftüsü Harun Yılmaz’ın yaptığı dua ve sanatçılara çiçek ve plaket verilmesi ile sona erdi.

Programı sunucusu  Yılmaz Tural tarafından  programın yapılmasında büyük emekleri olan Hacı Bekir Özarslan’ı sahneye davet etti.

Özarslan “Bu güzel ve anlamlı programı Taşova halkı olarak birlikte düzenledik. Ben sadece sanatçı ağabeylerimin buraya gelmesine yardımcı oldum. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bu programın yapılmasında emeği geçen ve katkı sunan  Kaymakamlık, Belediye, Atatürkçü Düşünce Derneği, Özgür Mobilya ve Süpermarket, Hemşinoğlu Konteynır ve Prefabrik, Nurpaş AVM,  Karbetsana, Basın mensuplarına, Spor salonu çalışanlarına ve Taşova halkına teşekkür ediyorum.” dedi.

Program sonunda Taşova olarak anlamlı ve özel bir gece düzenlediklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan; “Vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum.Şehitlerimizi unutmadık unutmayacağız.Vatan için canını veren kahramanlarımız için ne yapsak azdır” dedi.

 

 

 

Yorum Ekle