Amasya İtimat

   TAŞOVA ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

 

 

İlçemiz  Belediyesi, mevsim şartlarının çalışmaya elverişli hale gelmesi ile birlikte şehir genelinde her alanda çalışmalarına hız verdi. 2010 yılında başlayan elektrik kablolarının yer altına alınma çalışmalarına Cumhuriyet, Sanayi ve Yeni mahallede devam edilirken, özel konut inşaatlarına devam ediliyor. Bu çalışmalara bakıldığı zaman Taşova  adeta şantiye alanına döndü.

 

Uzun süre Buğday (dene) pazarı olarak kullanılan ve Belediyemiz tarafından yeniden projelendirilen meydan yapımı için çalışmalar 23 Temmuz  2015 Perşembe günü başlayan çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Nihat yıldırım parkı modern görünümü ve  fonksiyonları ile ilçenin modern  parkı oldu. Doğalgaz çalışmalarında hedeflenen projenin sonuna gelindi. Bozulan yollarda kilitli parke taşı döşeme çalışmaları, geçici asfalt dökme çalışmaları ve beton dökme çalışmaları aralıkszı sürüyor.

 

Temel gayemiz  vatandaşlarımıza   huzurlu yaşanabilir  bir kent sağlamak olduğunu  söyleyen Belediye Başkanı Bayram Öztürk;” Söz verdiğimiz projeleri hız kesmeden hayata  geçirmek için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Belediye olarak yürüttüğümüz  çalışmalar yanı sıra  bakanlıklar ile yürüttüğümüz  projelerde  birer birer gerçekleşeceğini dile getiren  Başkan Öztürk;” Yeşilırmak çevresinin ıslahı projemiz onaylandı. Yine Heriz dağ mevkiindeki 90 dönümlük piknik alanı projemiz.İlçemize yakışır modern bir pazar yeri projelerinin   çalışmaları çok yakında başlayacak. Bu çalışmaların vatandaşlarımızı zor durumda bıraktığını yakinen hissediyoruz . İnşallah gelecek günlerde İlçemizi söz verdiğimiz gibi yaşanabilir bir ilçe haline getirebilmek için biraz daha sabır ve hoş görülerine sığınıyoruz.” dedi.

 

Bir yandan elektrik hatlarının yer altına alınması için çalışan ekipler ve araçları öte yandan doğal gaz çalışmaları ve yol onarım bakım çalışmalarının sürdüğü, yol temizlik  çalışmalarının sürdüğü ilçemizde her mahalleden ,her köşeden bir iş makinesinin  sesi duyuluyor veya   zabıta levhası görülüyor olması  büyük bir şantiye alanına benziyor.

Taşova şantiye alanında çalışanları  ve çalışmaları yerinde kontrol eden,  denetleyen  Belediye Başkanını  Bayram Öztürk ve ekibini kutluyor.Biz Taşova’da yaşayan vatandaşlar da olarak sabır ve hoş görü duygularımız ile başarılar diliyoruz.

1 3

MEYDAN 001 MEYDAN 002 FB_IMG_1437690421559

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.