Amasya İtimat

HENTBOLDA HEDEF; AVRUPA

Hentbol Erkekler Süper Lig ‘de mücadele eden ilçemizin gururu  Taşova Hentbol Spor Kulüp Başkanı Ömer Sayar, yeni sezon için  umutlu konuştu.

Sayar, Sportif Direktör Sercan Şenel ile bakım  ve tadilatı geçtiğimiz hafta tamamlanan ilçemiz Kapalı Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu.

Yeni sezonda, yeni salon ve yeni takımımızla geçen sezon yakaladıkları başarının üstüne çıkmayı hedeflediklerini belirten Sayar, “Hentbol Süper Lig’de mücadele ettiğimiz 2014-2015 sezonunu başarılı şekilde tamamladık. Ligi dördüncü sırada bitirme, Spor Toto Türkiye Kupası’nda ise çeyrek final oynama başarısı elde ettik. Yeni sezonda, yeni salon ve yeni takımımızla geçen yıl yakaladığımız başarının üstüne çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Sayar, 2015-2016 sezonu öncesi Taşova Spor Salonu’nun bakım ve onarımının yapıldığını ifade ederek, “Salonumuz yağışlı havalarda sıkıntı oluşturuyordu, bu da sporcu sağlığı açısından tehlike arz etmekteydi. Salonumuzun çatısı, zemini, soyunma odaları ve skor tablosu yenilendi” diye konuştu.

Sezon öncesi bazı oyuncularla yollarını ayırdıklarını da kaydeden Sayar, “Yeni sezonda güçlü bir kadro oluşturmak için ince eleyip sık dokuyarak takımımıza katkıda bulunacak oyuncular almaya özen gösterdik. Yaptığımız transfer çalışmaları sonucu iki yabancı, iki de yerli oyuncuyla anlaştık. Yeni sezon hazırlıklarına önümüzdeki hafta başlamayı hedefliyoruz. Ayrıca transfer çalışmalarımız devam ediyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.