Amasya İtimat

TAŞOVA KARADENİZ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN YARDIM KAMPANYASI

0
772

 
TAŞOVA KARADENİZ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ TAKDİR EDİLECEK YARDIM KAMPANYASI!


Örnek çalışmaları, toplumsal nitelikteki faaliyetleri ve kültür içerikli hizmetleri ile ilçemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Taşova Karadeniz Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği yeni bir faaliyete daha imza atarak Taşova halkına hizmet için var olduklarını bir kez daha göstermiş oldular. Konu ile alakalı olarak bilgi aldığımız Dernek Başkanı Bayram ÖZTÜRK dernek olarak amaçlarının hizmet olduğunu ve bunun için uğraş verdiklerini ve kısa sürede bir çok faaliyete ve hizmete imza attıklarını belirtti.

Sosyal ve kültürel faaliyetler, salon programları, yayla şenlikleri, ”Okuyan Amasya” bağlamında kitap kampanyası ve şimdi de yardım kampanyası ile güzel şeyler yaptıklarına inandıklarını ve bundan sonra da hizmetlerinin devam edeceğini söyleyen Dernek Başkanı Bayram ÖZTÜRK; son yapılan yardımlarda yaklaşık 120 kişiye gıda (225 Lira Değerinde), bir o kadar da vatandaşımıza beş yüzer kilo olmak üzere birinci kalite kömür yardımı yaptıklarını ve bu yardımların yaklaşık maliyetinin 50 bin lira olduğunu ifade etti.


Dernek Başkanı, “Bu vesile ile derneğimize katkı sağlayan dostlara ve yardım severlere teşekkür ediyoruz. Derneğimizin kendi öz kaynakları ile bu miktarı temin etmemiz mümkün değil ama derneğimizin çizmiş olduğu olumlu imaj ve güven neticesinde özellikle İstanbul’dan bağlantı kurduğumuz yardımsever vatandaşlarımız bizlere kaynak aktarmışlardı. Bu hayırsever dostlara teşekkür ediyoruz. Derneğimizin yaptığı hizmetler neticesinde sergilediği ciddiyet ve güven bizleri memnun ederken diğer taraftan Taşovalı dostlarımıza, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yapılan yardımdan dolayı Bayram öncesi ailelerin sevinçlerine katkımızın olmuş olması bizleri ayrıca huzurlu kılmıştır. Bu vesile ile katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ederken Kurban Bayramınızı kutlar bütün insanlık için,memleketimiz ve Taşovalı dostlarımız için Bayramın hayırlar getirmesini şahsım ve Dernek Yönetim Kurulum adına Allahtan niyaz ederim.” dedi.


 Bizler de bu güzel anlamlı ve sivil toplum olma adına sergilenen bu çalışmalardan dolayı Karadenizliler Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyor hizmetlerinin devamını diliyoruz.

VE

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz