Amasya İtimat

Taşova Kapalı Pazaryerinin Resmi açılışı yapıldı

Haber: Serdoğan Sıvacı

Başkan Öztürk, “Taşova, Allah’ın izniyle son dönemde ciddi bir gelişme ivmesi gösteriyor” – Amasya’nın Taşova ilçesinde 2021 yılında temeli atılan “Kapalı Pazar Yeri” resmen açıldı.

Taşova Belediyesi’nin 4,2 milyon liralık maliyeti olan “Kapalı Pazar Yeri” 28 Ağustos 2021 tarihinde temeli atılmıştı. Doğu Mahallesi’nde 3 bin 420 metrekare kapalı alana inşa edilen pazar yeri bir süre önce vatandaşın kullanımına açılmıştı. Pazar yeri için 4 Mayıs 2023 Perşembe günü resmi olarak açılış programı düzenlendi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Şuan da alışveriş yapmakta olan çok değerli hemşerilerimiz, aslında bir süre açtığımız ama bugün resmen açılış törenini yaptığımız, kapalı pazaryeri açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Pazaryeri ile alakalı olan Taşova’nın yaşadığı bir serüveni hepiniz biliyorsunuz. İşte bizlerde Belediye Başkanı olarak, idareciler olarak, Taşova’da vatandaşlarımız taleplerini bir bir karşılamaya çalışırken aynı zamanda 64 köye hitap eden pazaryerini yapma gereğini de uzun süreden zaten planlıyoruz düşünüyoruz. Bizler hem gönül belediyeciliği yapmaya hem de hizmet belediyeciliği yapmaya geldik. Ve bunun içinde mücadele ediyoruz ve buralara kadar geldik. DOKAP’ın Amasya’da ilk olarak yaptığı ürün bizim Taşova Belediyesi’nin kapalı pazaryeri olmuştur. Taşova, Allah’ın izniyle son dönemde ciddi bir gelişme ivmesi gösteriyor. Bunu hepiniz görüyorsunuz. Özellikle şunu belirtmek istiyorum, sadece son dönemde Taşova’da yapılan hizmet miktarının bugün ki değerle parasal karşılığı 4 yüz milyon civarında” dedi.

21 yıllık pazarcı esnafı Arif Güven ise “Pazaryerini açanlardan Allah razı olsun. işlerimiz daha da güzelleşti. Çok güzel. Allah herkesten razı olsun. Irmak kenarındaydı ama şimdi tam göbeğinde yani Pazar. Akşama kadar sürüyor pazarımız” ifadelerini kullandı.

Açılışa, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ün yanı sıra, Kaymakam Ahmet Gökcecik, AK Parti İl Başkanı Ekrem Toto, Milletvekili adayları, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum Ekle