Amasya İtimat

ODA BAŞKANI TEMİZ BAŞKANLIKTAKİ 15 AYINI DEĞERLENDİRDİ

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Temiz görev yaptığı 15 aylık sürede yaptığı icraatları gazetemize değerlendirdi.

”Esnaf ve Sanatkar üyelerimizin bana ve yönetimime güvenip bize bu makamı layık gördüğü 19.02.2022 tarihinden bu yana dürüstlük, şeffaflık ilkeleri doğrultusunda sizlere her daim layık olmaya gayret gösteriyoruz. İlk hedefimiz olarak dairemizin geçmiş dönemlerden gelen esnaf sanatkarlara ve kamu kurumlarına olan borcunu teker teker ödeyerek başladık. Bunu da sizlerin sayesinde hep beraber başardık odamızın hiçbir esnaf sanatkarlara ve kamu kurum ve kuruluşlarına borcu kalmamıştır. Bu borcu öderken sizlere daha iyi, daha kaliteli, huzurlu ve ferah ortamda hizmet sunabilmek adına odamızın da tadilatını yaptırdık ve hiçbir esnafımızı mağdur etmeden faturalarını ödedik.

 

Önceki dönemlerden kalan, geçmişten gelen Esnaf Odaları Birliği ve Kamu kurumlarına olan 198.000 TL, Esnaf ve Sanatkarlarımıza olan 39.800 TL, Personel e ve tazminatlar 153.000 TL, Daha önceki dönemlerde inşaat yapımı için çekilen Ziraat Bankası Kredisinden kalan 28.000 TL, toplamda 418.800 TL bizim yönetim kurulu dönemimizde ödenmiştir.

 

Ayrıca Kamuoyunda Başkan ve Başkan Yardımcısının aldığı Huzur Haklarının gerçeği yansıtmayan rakamlar sarf edilmektedir. Huzur Hakları hakkında 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununun 56. Maddesine göre Başkan Huzur hakkı iki brüt asgari ücret Başkan Yardımcısı bir brüt asgari ücret hakkı tanınmıştır. Yönetim kurulu toplantımızda Başkan 9.000 TL, Başkan Yardımcısı 3.000 TL huzur hakkı alması karara bağlanmıştır. Bu konuda bilgi almak isteyen Esnaf ve Sanatkarlarımızı odamızda ağırlayarak şeffaf bir şekilde dekontları beyan edebiliriz.

 

Önümüzdeki 2024 yılının ilk çeyreğinde inşaatı yarım kalan dükkanlarımızın inşaatına başlayarak bir an önce tamamlamayı hedeflemekteyiz. İşyerlerimizin kirasından elde ettiğimizde gelirlerle esnaf ve sanatkarlarımızın ufak ta olsa yaralarını sarmayı ve birlik beraberlik içerisinde yürümeyi hedefliyoruz.

 

Bana ve yönetim kurulu üyelerime bu imkanları sağlayan ve bu güzel hizmetleri sunmamda bana destek veren tüm esnaf ve sanatkar üyelerime şükranlarımı sunarım.”

 

Yorum Ekle