Taşova İmam Hatipliler Bayramlaştı

Taşova İmam Hatipliler Bayramlaştı

Taşova İmam Hatipliler, TAŞİMDER (Taşova İmam Hatipliler Derneği) organizesinde, Kurban Bayramının 4. günü (14/08/2019), saat 13.00’te mezun oldukları okullarında bayramlaştılar.

Önce vuslat pilavlarını yiyen imam hatipliler ardından okul mescidinde eda edilen Öğle namazı sonrası mescitte halka oluşturup sohbet ettiler, birbirleriyle tanıştılar. Burada TAŞİMDER (Taşova İmam Hatipliler Derneği) Başkanı Ömer Faruk GÜLTEKİN, bir konuşma yaparak bayramlaşma ve vuslat pilavının gayesini açıkladı ve katılımcılara çok teşekkür etti. Ayrıca derneğin halen okulda okuyan veya bir üniversitede okuyan mezun öğrencilerine maddi-manevi katkılarını dile getirdi. Maddi katkıda bulunanlara teşekkür ederek bu hizmetin sürmesini diledi.

Yaklaşık otuz civarında okuyan Taşova İmam Hatipli öğrencimize burs veriyoruz, ayrıca çeşitli etkinliklerde derece yapan öğrencilerimize de çeşitli ödüller veriyoruz, vermeye devam edeceğiz, dedi.

Yine Taşova İmam Hatip mezunu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa TÜMER ve Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK kısa birer teşekkür konuşması yaptılar.

Okul merdiveninde çekilen toplu hatıra fotoğraflarının ardından bir parkta çaylı hasbıhalde bulundular, bir daha ki bayramlarda buluşmak üzere ayrıldılar.

 

 

Yorum Ekle