Taşova İmam Hatip Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Yaz Kursu Açtı

Taşova İmam Hatip Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Yaz Kursu Açtı

İlçemizin dört yıl önce hizmete açılan yeni ortaokulu Taşova İmam Hatip Ortaokulu, 8. sınıf öğrencilerine Destekleme ve Yetiştirme Kursu açtı.

Konuyla ilgili Okul Müdürü Sadi Bahar açıklamasında:

“2015-2016 öğretim yılında ilk mezunlarımızı verdik. Bu eğitim öğretim yılının sonunda edindiğimiz tecrübe şu ki; öğrencilerimiz Kasım ayında ilki yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sınavına hazırlıksız yakalanıyorlar. Sınıf seviyesine ve yıllık plana göre ders işlenildiğinde ünitelerde geri kalma ya da geri kalmamak için konuları biraz daha hızlı işleme gibi olumsuzluklar yaşanabiliyor. Bu ise hedefinde Fen Lisesi gibi büyük hedefleri olan zeki ve çalışkan öğrencilerimize dezavantaj oluşturuyor. Buna benzer zorunluluk arz eden bazı nedenlerle öğrencilerimizden ve velilerimizden yaz tatilinde kurs açılması isteği bize yöneldi. Duyarlı velilerimize teşekkür ediyorum tabi. Biz de Destekleme ve Yetiştirme Kursumuzu açtık. Dün (13/07/2016 Çarşamba günü) kursumuzu başlattık. Kurslarımız öğrencilerimizin sıkılmaması için sadece iki gün. Ayrıca öğrencilerimizin çoğu köylerde olduğu için Çarşamba ve Perşembe günleri ulaşım sorunu daha aza indirgendiği için bu iki günleri seçtik. İnşallah başarılı geçmesini diliyorum. Duyarlı ve fedakar velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.


>>haber fotoğraf albumü>>

——————————————————

—-

Milli Eğitim bağlantıları için izlemek ve indirmek isteyenler için,

>>>Archive.org Albümümüzden<<<

—-

Milli Eğitim bağlantıları için izlemek ve indirmek isteyenler için,

>>>Archive.org Arşivimiz<<<

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberÖlüme Terkedilen Köpeklerimiz
Sonraki haberŞİMŞEK, UGANDA BÜYÜKELÇİSİ OLWA İLE GÖRÜŞTÜ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581